imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kuo: Apple pracuje na externom 6K monitore


Podľa analytika sa tento rok dočkáme nielen modulárneho Macu Pro, ale k nemu predstaví Apple aj externý monitor. A bude úžasný.

Keď sme sa nechali príjemne šokovať 16-palcovým MacBookom Pro a ohromiť matným sklom na zadnej strane nových iPhonov, konečne sa dostávame k 6K displeju. Ako bude vyzerať v praxi?

Apple neupdatoval svoj natívny externý monitor Thunderbolt Display už roky. Na konci roka 2016 vyhlásil:

Apple Thunderbolt Display končí. Bude dostupný na stránke Apple.com, v predajniach Apple a v autorizovaných obchodov až do vypredania zásob. Pre užívateľov Macov existujú ďalšie skvelé možnosti od tretích strán.

Áno, externý monitor skončil. Nerozumeli sme, prečo sa tak Apple rozhodol, pretože externé monitory od nich boli úžasné a vyzerali skvele. Zariadenia, ktoré odporučili, sú síce fajn, ale nie sú dokonalé.

Mohli sme len dúfať, že si to časom rozmyslia. A dočkali sme sa. Po vydaní MacBookov v roku 2016 musel Apple urobiť niečo aj pre profesionálnych užívateľov. Ohlásili teda, že niekedy v roku 2019 predstavia modulárny Mac Pro spolu s novým externým displejom.

„Ako súčasť Macu Pro — ktorý bude modulárnym systémom — predstavíme aj profesionálny displej,“ povedal Phil Schiller.

Až doteraz sme nevedeli, ako by taký profesionálny displej mohol vyzerať. Teraz sa však o ňom zmienil Kuo vo svojej správe.

Podľa neho by malo ísť o 31,6-palcový 6K mini LED monitor.

Že pôjde o samostatné zariadenie jednej veľkosti potvrdil aj Schiller. O monitore hovoril v jednotnom čísle. Obrovská veľkosť nie je žiaden extrém. Keď ide o displej pre profesionálne použitie, nemôže mať, pochopiteľne, uhlopriečku 21 palcov.

Rozlíšenie 6K by mohlo byť zlatou strednou cestou medzi cenou a životnosťou. Monitorov 4K a 5K exituje mnoho a veľký comback si žiada viac. 8K by už však bolo asi príliš.

Skvelý dizajn môžeme už teraz brať ako samozrejmosť. Dôležitejšie je ale, akými konektormi bude monitor vybavený. Apple sľúbil, že pri vývoji bude brať do úvahy pripomienky profesionálnych užívateľov. Dúfajme teda, že monitor bude mať dostatočné množstvo portov.

Ďalšou dôležitou otázkou je cena. Vzhľadom na to, že displeje LG UltraFine, ktoré Apple odporúča, sú pomerne drahé, môžeme očakávať, že monitor od Applu bude mať podobnú cenovku. 

Dúfajme v to najlepšie a tešme sa na oficiálne ohlásenie!

Zdroj: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)