imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kuo: 16-palcový MacBook Pro by mohol doraziť tento rok


Jeden z najspoľahlivejších zdrojov zákulisných informácií o Appli priešiel s veľmi prekvapivou predpoveďou. Tento rok by mohla dostať update celá ponuka MacBookov Pro.

Ming-Chi Kuo dnes ráno odpálil informačnú bombu, ktorá vzbudila rozruch vo všetkých médiách. V krátkej správe informoval o všetkých zariadeniach, ktoré môžeme tento rok očakávať. A sú tu mnohé prekvapenia.

Aby novinky boli zrozumiteľnejšie, venujeme im dnes viaceré články, začnime však Macmi…

Na rozdiel od iPhonov nie je cyklus vydávania nových MacBookov taký častý a priamočiary. Nové zariadenia nie sú predstavené každý rok a radikálne zmeny dizajnu sa konajú každé 3–4 roky. MacBooky Pro vyzerajú rovnako už dlho, všetky zásadné zmeny sa dejú vnútri. V roku 2016 Apple urobil veľký krok a zásadne zmenil vzhľad notebookov. Jednou z najväčších zmien dizajnu bolo odstránenie Apple loga zo zadnej strany monitorov.

Dalo by sa povedať, že to bude na najbližších 10 rokov stačiť a všetky upgrady sa budú diať výhradne vnútri: viac RAM, lepší procesor, rýchlejší SSD disk atď. Ming-Chi Kuo však teraz ohlásil zásadné zmeny aj na tento rok.

Najvýraznejšou z nich by malo byť predstavenie nového 16–16,5-palcového MacBooku Pro. Je to prekvapivé, pretože Apple ukončil výrobu 17-palcových MacBookov Pro v roku 2012, pred 7 rokmi. Teraz, zdá sa, znova myslí na užívateľov, ktorí potrebujú väčší displej. Viac podrobností zatiaľ nie je známych, Kuo len spomenul, že možnosť 32 GB RAM by mala byť dostupná aj pre 13-palcové modely.

To nie je všetko. Uviedol ešte, že tento rok by Apple mohol predstaviť modulárny Mac Pro, tak ako sľúbil. Ak teda nenastanú neočakávané zmeny v rozvrhu, Apple by sa mal držať daných dátumov. Príchod nového Macu Pro by znamenal pre spoločnosť návrat na trh s displejmi. Viac podrobností nájdete v ďalších dnešných článkoch.

Zdroj: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)