imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Je tu nový MacBook Air a je brutálny!


Apple práve predstavil novú generáciu MacBooku Air, na ktorú sa skutočne oplatilo čakať! Displej Retina, Touch ID, USB-C. Všetky naše sny sa splnili.

Je tu uvedenie, ktoré nás naozaj nadchlo! Naozaj úžasný stroj. Pozrite si toto video:

Tu sú podrobnosti: v prvom rade displej Retina. S uhlopriečkou 13,3 palcov a až 4 miliónmi pixlov. Starý dobrý strieborný rámik je minulosťou. Nové zariadenie má tenučký, nádherný čierny rámik o 50 % tenší než predchodca. 

A potom nový čip T2. Okrem mnohých funkcií zabezpečenia prináša Touch ID, čo je príjemný detail. Snímač odtlačku prsta je naozaj skvelá vec. 

Pokiaľ ide o konektory, Apple pokračuje vo svojom boji za USB-C. Novinka má len dva konektory USB-C, ktoré zvládnu všetko, a malý 3,5 mm jack. Od roku 2016 sme mali dosť času si zvyknúť na postupné odstraňovanie konektorov, takže to nie je žiadne prekvapenie. Nehovoriac o tom, že nový MacBook Air má dva, na rozdiel od 12-palcového Retina MacBooku.

Čerešničkou na torte je klávesnica s motýlikovým mechanizmom, podpora Hey Siri, väčší trackpad s Force Touch, hlasnejšie a lepšie reproduktory a tri mikrofóny.

8. generácia procesorov Intel Core i5 sa postará o rýchlosť spolu s max. 16GB RAM. Pokiaľ ide o SSD úložisko, bude mať až do 1,5 TB, pochopiteľne, treba si priplatiť. Batéria bude mať rovnako skvelú výdrž, na akú sme u MacBookov Air zvyknutí. Až 12 hodín pri prehliadaní webu. Paráda!

Musíme ešte zmieniť, že samotná veľkosť laptopu sa zmenšila. Váži menej, ani nie jeden kilogram a je o 17 % menší. Hrúbka je 15,6 mm. Telo je vyrobené 100 % z recyklovaného hliníka. Ide o najzelenší Mac v histórii, čo je skvelý výsledok.

Zostáva už len cena. Ceny u nás zatiaľ nie sú známe, len čo sa ich však dozvieme, budeme vás informovať. Základná cenovka v USA bude 1199 dolárov, čo sa nám zdá férová cena.

A takmer by sme zabudli: nový MacBook Air bude dostupný vo viacerých farbách. Okrem vesmírne šedej a striebornej aj v zlatej.

Fantastické!

 

Apple Inc. (AAPL)