imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Je iPhone XR rovnako rýchly ako iPhone XS a iPhone XS Max?


Jedným slovom: áno! Naozaj prekvapujúce však je, že v niektorých oblastiach ich dokonca prekoná…

Teraz, keď už sa predávajú všetky tri novinky, môžeme si overiť sľub Applu, že cenovo výhodnejší model bude mať rovnaký výkon ako iPhone XS a iPhone XS Max. Keď si vezmeme, že všetky tri tohtoročné modely majú v sebe procesor A12 Bionic, nie je žiadnym prekvapením, že:

všetky dosahujú rovnaký výkon.

Znamená to tiež, že výkon iPhonu XR pri jednom jadre je o 13 % vyšší ako minuloročného iPhonu X a  pri viacerých jadrách je to 10 %. Podľa testu dokonca vzrástol grafický výkon až o 40 %. Taký nárast sa oplatí vziať do úvahy, pokiaľ uvažujete nad prechodom z iPhonu X.

A to ešte nie je všetko! Podľa testov, ktoré uverejnil Macworld, v niektorých aspektoch grafického výkonu iPhone XR dokonca predbehol iPhone XS. Pokiaľ ide o pixeláciu, grafika musí u iPhonu XS vykresliť o 85 % viac pixlov a u iPhonu XS Max o 125 % ako u iPhonu XR, ktorý má nižšie rozlíšenie displeja.

Najväčšou výhodou iPhonu XR je výdrž baterky. Podľa najnáročnejších benchmarkových testov vydrží o 19 minút dlhšie ako iPhone XS Max a o hodinu dlhšie ako iPhone XS. Pri každodennom používaní by to mohol byť rozdiel 30 – 35 minút a 2 hodiny.

Porovnajme si to s iPhonom 7 Plus. Obe zariadenia majú  2 900 mAh batériu a obe majú LCD displej. Veľkosť displeja iPhonu 7 Plus je o 7 % menšia. Napriek tomu vydrží batéria iPhonu XR o 1 hodinu a 45 minút dlhšie. Môžeme teda povedať, že iPhone XR má zatiaľ najlepšiu výdrž baterky.

Zdroj: 9to5Mac

 

Apple Inc. (AAPL)