imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iPhony s podporou 5G sú zo strategického dôvodu odložené


Podľa správy Bloombergu nebude v budúcom roku predstavený iPhone, ktorý podporuje ďalšiu generáciu dátových sietí. Dokonca ani vtedy, keď ho bude mať konkurencia. A Apple má na to dobrý dôvod.

Zdroje Bloombergu a Marka Gurmana tvrdia, že, rovnako ako v prípade predchádzajúcich generácií, spoločnosť odloží podporu dátových sietí 5G.

Rovnako ako v prípade 3G a 4G, dvoch predchádzajúcich generácií mobilnej technológie, bude Apple po prvom nasadení nových sietí čakať možno až celý jeden rok pred tým, ako ich získa jeho hlavný produkt. O plánoch spoločnosti to povedali ľudia, ktorí chcú zostať anonymní.

Podľa Bloombergu je dôvodom obava Applu, že prvý pokus o podporu 5G bude mať veľa počiatočných problémov. A firma z Cupertina už tradične verí, že nie je dôležité byť na trhu prvý, ale najlepší.

Príbeh však nie je taký jednoduchý. 5G môže byť čoskoro kľúčovým faktorom pretekov na mobilnom trhu. Tí, ktorí uprednostňujú 5G, tvrdia, že táto technológia môže znamenať obrovský krok vpred. Taký obrovský, že môže byť hlavným dôvodom prechodu užívateľov k novším zariadeniam. Kto premešká túto príležitosť, podľa všetkého prenechá vedúce postavenie ostatným výrobcom, čo je pomerne veľké riziko, ktoré Apple nemôže podstúpiť.

Iný zdroj tvrdí, že Apple nevyužije novú generáciu sietí, pretože nemá vhodného dodávateľa pre 5G čipy. Firma ešte nevyriešila svoje problémy so spoločnosťou Qualcomm, ale v tejto oblasti techniky sú nekorunovaní králi. Medzi ostatnými konkurentmi je len niekoľko takých, ktorí by mohli dodávať diely, ako Samsung a Huawei, ale predsa len sú to konkurenti. Takže Applu zostal Intel, ktorý však nie je schopný za krátku dobu dodať milión iPhonov.

Podľa môjho názoru by sa Apple nemal ponáhľať. V roku 2019 bude siete 5G podporovať len niekoľko operátorov, takže čip 5G nebude v inteligentných telefónoch nutnosťou.

Zdroj: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)