imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iPhone XR zatiaľ nie je najobľúbenejší iPhone


Aspoň medzi novými modelmi. Je zaujímavé, že podľa údajov spoločnosti Mixpanel nie sú v popredí tradičné iPhony. Aspoň zatiaľ…

Užívateľov, ktorí protestujú proti neprestajne sa zväčšujúcim displejom telefónov a radšej zostanú pri 4-palcových, je čoraz viac počuť. Napriek tomu sa zdá, že väčšie modely skutočne majú svoje miesto na trhu a vôbec nie malé. Podľa údajov spoločnosti Mixpanel je totiž iPhone XS Max v súčasnosti najpopulárnejší medzi novými modelmi.

Situácia sa však možno čoskoro zmení, ak vezmeme do úvahy súčasné tendencie. Môžeme teda konštatovať, že z tohtoročného sortimentu je produktom s najlepším pomerom cena/výkon a najväčšou popularitou práve iPhone XR. Keďže sa dostal do obchodov o niečo neskôr, pokúša sa toto oneskorenie kompenzovať, podľa čísel však už porazil napríklad iPhone XS.

Keď sa pozrieme na distribúciu nových modelov v percentách, iPhone XR momentálne predstavuje 3,08 %, iPhone XS 2,9 %, zatiaľ čo iPhone XS Max 3,69 %. Samozrejme, tieto čísla stále nemôžu dosiahnuť výsledky predaja minuloročných modelov, ktoré predstavovali 11,82 % v prípade iPhonu X, 10,01% pri iPhone 8 Plus a 9,84 % pri iPhone 8.

Je dôležité poznamenať, že uvedené údaje neboli získané z oficiálneho zdroja, takže by ste ich mali považovať za odhady.

Zdroj: Cult of Mac

Apple Inc. (AAPL)