imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iOS 12 sa šíri rýchlejšie než iOS 11 minulý rok


Logika nepustí. Výrazne stabilnejší systém láka viac ľudí. Už ho máte nainštalovaný?

Na začiatku roka sme boli trochu skeptickí, keď Apple ohlásil, že nebude primárne vyvíjať nové funkcie pre iOS, ale sa zameria na stabilitu. iOS 12 mal byť čo najstabilnejší. Bolo to viacmenej nutné pre Apple aj pre užívateľov. Nevydarený štart iOS 11 spôsobil, že aj skalní fanúšikovia začínali strácať vieru. 

Keď vyšiel v septembri iOS 12, neboli sme sklamaní, pretože Apple dodržal svoje slovo. Systém je vysoko stabilný už od prvých testov, dokonca už od verejných beta verzií. A svedčia o tom aj  štatistiky.

Na začiatku si musel iOS znovu získať dôveru užívateľov, dostať sa na 10 % aktívnych zariadení trvalo iOS 12 dva dni, iOS 11 to dosiahol za 24 hodín. Pred dvoma mesiacmi sme však už písali, že nový systém sa dostal do čela a ľudia si ho obľúbili. A tak to zostalo. 

Podľa najnovších oficiálnych štatistík Applu má iOS 12 nainštalovaný 70 % aktívnych zariadení.  iOS 11 si drží svojich 21 %, aj keď na všetkých zariadeniach, kde beží iOS 11, môže byť nainštalovaný aj iOS 12. Zvyšných 9 % zariadení má staršie verzie systému.

Tieto čísla sú výrazne lepšie než údaje o iOS 11 pred rokom. Presne pred 12 mesiacmi totiž malo vtedajšiu verziu systému len 59 % zariadení.

Poctivá práca prináša svoje ovocie…

Zdroj: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)