imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

iOS 11.3 bude mať kopec nových funkcií


Od vydania poslednej verejnej aktualizácie iOS 11.2.5 prešli len dva dni. Ako to už býva zvykom, Apple teraz vydal prvú vývojársku betu novej verzie systému, ktorá je plná sľubných funkcií. Musíme si len počkať na iOS 11.3.

Na minuloročnej konferencii WWDC Apple predstavil dve nové funkcie, ktoré nám v predchádzajúcej i súčasnej verzii iOS 11 veľmi chýbali. Funkcia AirPlay 2 a synchronizácia Správ prostredníctvom cloudu boli súčasťou prvých beta verzií iOS 11, ale časom zmizli. Zdá sa, že teraz už na ne nebudeme musieť čakať dlho, pretože obe sú súčasťou prvej vývojárskej beta verzie iOS 11.3.

iMessage vo svojom súčasnom stave niekedy zlyháva. Správy sa dajú obnoviť zo zálohy, ale v prípade rozličných zariadení sa niekedy synchronizácia nepodarí. Pokiaľ možnosť iCloud Sync zostane súčasťou oficiálnej verzie, už sa to viac nestane. iMessage bude mať tiež novinku s názvom Business chat. Bude to v podstate chatbot podobný tomu na Facebooku, ktorý sme vám predstavili nedávno.

V súvislosti s príchodom HomePodu budeme mať teraz aj AirPlay 2. Aj keď Apple uviedol, že prvá verzia HomePodov nebude podporovať funkciu multi-room, prvá vývojárska beta iOS 11.3 zahŕňa AirPlay 2, ktorá s ňou úzko súvisí. Bude však dostupná aj pre Apple TV a ďalšie zariadenia, ktorú túto technológiu podporujú.

Zdravotné záznamy dorazia tiež. Táto funkcia poskytuje jednotnú platformu pre zdravotnícke inštitúcie a pre užívateľov bude veľmi pohodlná. V súčasnosti sa môžu užívatelia dostať k svojim zdravotným údajom manuálne v aplikácii Zdravie. Apple však tvrdo pracuje na zdravotnom projekte a rád by vytvoril jednotný automatický systém, ktorý by užívateľov automaticky upozorňoval na veci súvisiace so zdravotným stavom a liečbou. Táto funkcia je, samozrejme, súčasťou väčšieho plánu, ktorý sa najskôr bude testovať v USA.

4 nové symboly Animoji sú na ceste tiež: lev, medveď, drak a lebka. Pre vývojárov je však dôležitejšia ARKit verzia 1.5, ktorá im pomôže vytvárať presnejšie fungujúce aplikácie.

V systéme pribudla aj nová možnosť Advanced Mobile Location, ktorá zariadeniam umožní poskytnúť detailnejšie údaje o pozícii v prípade núdzových volaní.

Počkať si zatiaľ budeme musieť na možnosť skontrolovať stav batérie a vypnúť spomaľovanie zariadenia. V nedávnom rozhovore Tim Cook uviedol, že tieto funkcie dorazia čoskoro. Zostáva nám teda len si na ne počkať.

Zdroj: 9to5Mac

Apple Inc. (AAPL)