imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iMac dnes dostal tichý update


Apple dnes aktualizoval modely iMac, čo znamená hlavne nové a výkonnejšie procesory. Dizajn zostáva nezmenený.

Fanúšikovia iMacov čakali na nový iMac už dlho, posledná aktualizácia sa odohrala pred 652 dňami, počas WWDC 2017. Teraz sa konečne dočkali, aj keď novinka neprináša so sebou žiadne obrovské zmeny.

Najdôležitejšia zmena je, že nové iMacy disponujú procesormi Intel Core 8. a 9. generácie, čo oproti predchodcom znamená výrazné zvýšenie výkonu. 3,2GHz 6-jadrový procesor Core i7 Turbo Boost dostanete s 21,5-palcovým displejom a 27-palcový 5K môže byť vybavený 9. generáciou Core i9 5,0 GHz s Turbo Boost. Podľa Applu je teraz 21,5-palcový model o 60 % rýchlejší v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, kým 27-palcový model môže dosahovať až 2,4-krát vyšší výkon ako jeho predchodca.

Podobne ako pri MacBookoch Pro, aj k iMacom možno dodať grafickú kartu Radeon Pro Vega. To znamená až 80 % zvýšenie výkonu. 

Pokiaľ ide o pamäť, namiesto 2133 MHz, budeme mať k dispozícii 2666 MHz DDR4 RAM. Základný 21,5-palcový model začína na 8 GB až po 32GB, kým väčšie úložisko dostupné pre 27-palcový model je až 2TB SSD.

V podstate hovoríme o tichom update. Dizajn sa nezmenil, vyzerá rovnako skvele už od roku 2012. To isté platí pre displej, porty a farby. Navonok sa teda nič nezmenilo. Základný 21,5-palcový model je stále vybavený 1TB SATA úložiskom, takže sa oplatí upgradovať na 256GB SSD. 

A nakoniec ďalší tichý update: iMac Pro je teraz možné kúpiť aj s 256 GB pamäťovým modulom pre tých, ktorí chcú počítačom zachrániť svet. 

Po včerajších správach je táto aktualizácia, môžeme povedať, že sme očakávali viac.

Čo hovoríte na nový update iMacu? Aké ďalšie aktualizácie netrpezlivo očakávate?

 

Apple Inc. (AAPL)