imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Tento príspevok nebol aktualizovaný viac než rok. Berte, prosím, na vedomie, že jeho obsah môže byť zastaraný.

HomePod dostal zelenú, dátum uvedenia na trh sa blíži


Apple získal všetky potrebné povolenia pre dodávku milióna HomePodov, ktoré chcel uviesť na trh už minulý rok. Od oficiálneho začiatku predaja nás zrejme delí menej než mesiac.

Na príchod HomePodu je všetko pripravené. Aj Americká Federálna komisia pre komunikácie (FCC) schválila všetky položky potrebné pre zariadenia s Bluetooth a WiFi pripojením. Pred 2 týždňami predpovedali analytici GBH, že začiatok predaja HomePodu môžeme očakávať už za 4 – 6 týždňov.

Zdá sa, že sa nemýlili. Podľa predchádzajúcich skúseností možno predpokladať, že tento termín je reálny. iPhone X sa začal predávať do mesiaca od schválenia. Apple žiadal užívateľov o trpezlivosť, keď sa predaj HomePodu posunul z konca minulého roka na začiatok 2018, pretože zariadenia neboli pripravené. Analytici si myslia, že oneskorenie bolo zapríčinené potrebou doladiť fungovanie Siri.

Apple nie je prvý, kto vstúpil na tento trh, podľa nedávnej štúdie vlastní inteligentný domáci reproduktor v USA každá šiesta domácnosť. Treba však dodať, že cena týchto zariadení začína už od 50 dolárov, čo nie je zárukou kvality. Ich hlavná cieľová skupina však nie je tá istá, ako tých od Applu.

Zatiaľ nemáme informácie o presnom dátume začiatku predaja v zahraničí ani u nás, môžete si však byť istí, že ho nepremeškáme.

Zdroj: Macrumors

Apple Inc. (AAPL)