imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Hitman: Sniper – Čierna Hora cez hľadáčik zbrane


Japonská spoločnosť Square Enix sa v hráčskej komunite preslávila vďaka svojej sérii GO. Odkedy však vyšla ich cenovo výhodnejšia a zároveň populárnejšia hra Hitman: Sniper, drží sa na vrchole rebríčkov.

App Store je plný sniperských hier, ale kráľovnou tohto žánru je nepochybne hra od Square Enix. Ponúka skutočne návykový hráčsky zážitok za nižšiu cenu, zároveň však skvelú grafiku, bez toho, aby hráči museli byť po celý čas hrania online alebo museli v aplikácii neustále nakupovať. To znie celkom dobre, nemyslíte?

Pri hraní hry Hitman: Sniper sa znovu dostávate do kože agenta 47, ostreľovača, ktorého možno poznáte z hry pre PC a konzolu. Myšlienka hry je pomerne jednoduchá. Máte pomocou presnej mušky zlikvidovať svojich nepriateľov.

Sú tu dva tracky a hracie režimy, čo sa môže zdať málo, ale vývojárom sa tu podarilo vtesnať mnoho akcie. Tí, ktorí poznajú sériu Hitman, vedia, že nie je o tom, zabiť čo najviac nepriateľov, ale najmä o postupoch a taktikách použitých v hre. Hitman: Sniper v tomto tiež nezaostáva.

Hra sa odohráva na pozadí luxusného sídla v Čiernej Hore plného významných hostí, čašníkov a ozbrojenej ochranky. Vašou úlohou je zlikvidovať svoje ciele, ktoré sa pohybujä vnútri i v okolí obrovskej vily. Nie je to však jednoduché. Splnenie všetkých úloh vyžaduje zručnosť a nemalú dávku plánovania. 

Hra je pomerne komplexná. Ochranka chodí všelikade, kde sa môžu vyskytnúť určité nehody, ako napríklad výbuch plynového bojlera, ktorý ich zabije. V niektorých miestach sa môžete strážcov zbaviť tak, že ich telá automaticky schováte v rohoch alebo tieňoch.

Niektorí však majú v rukách vysielačku a v prípade podozrivých udalostí môžu upozorniť ostatných. Strieľanie na rôzne objekty ich môže vylákať z úkrytu a potom ich ľahšie dostanete. Vaše hlavné ciele sú však gangstri a nekalí biznismeni, na ktorých si občas musíte počkať. Po skončení misie vás za desať sekúnd vyzdvihne vaša agentúra a dostane vás preč.

Vďaka tomu je hra naozaj zaujímavá a pestrá. Sú pred vami výzvy ako eliminovať tri obete tak, aby to vyzeralo ako nehoda, dosiahnuť päť zásahov do hlavy, než vás agentúra dostane von. Aby ste dokázali splniť všetky výzvy, musíte sa dobre oboznámiť s každým zákutím vily aj so správaním ochranky. 

V hre je len niekoľko tipov, takže musíte mať neustále oči na stopkách. Sofistikovanejšie riešenia vám prinesú body navyše a vyššie miesto v rebríčku. Hra teda skutočne nie je o kvantite, ale o kvalite a vývojárom sa podarilo dosiahnuť naozaj pestrý a zaujímavý herný zážitok.

Popri zbieraní bodov dostanete za splnenie misie aj peniaze, ktoré môžete potom využiť na nákup lepších zbraní. Oplatí sa peniaze múdro investovať. Lepšie pušky a zručnosti vám pomôžu dosiahnuť svoj cieľ rýchlejšie a ľahšie. Za zarobené peniaze môžete dokonca preskočiť rôzne úlohy.

Keď sa vám zunuje naháňanie balkánskych gangstrov, je tu bonusový track, ktorý je v režime zombie. Bojujete tu s oživlými mŕtvolami v opustenej fabrike v Death Valley. Atmosféra aj štýl hry sú úplne iné ako v Čiernej Hore.

Vývojári hru neustále updatujú, hra z Čiernej hory dostáva počas roka viacero sezónnych aktualizácií. Napríklad na Vianoce sa rozsvietia farebné svetlá a ochrankári nosia červené čapice. Aj keď hra vyšla v roku 2015, grafika je stále skvelá a zariadenie sa neprehrieva. Našťastie nie je nutné neustále internetové pripojenie, takže si hru môžete užívať kdekoľvek a kedykoľvek.

Hru Hitman: Sniper vám vrelo odporúčame najmä preto, že momentálne svojí len 0,49 eur. Splnenie všetkých 150 misií vám zaberie pár hodín hrania a zážitok je porovnateľný s oveľa drahšími hrami. Jedinou nevýhodou je, že vždy keď hru spustíte, objaví sa ponuka na nákupy v aplikácii.

Ak túžite po akčnej hre, ktorá vyžaduje nielen dobrú mušku, ale aj pohnúť rozumom, Hitman: Sniper je by vás mohol dostať. 

Stiahnite si Hitman: Sniper z App Store (0,49 € – iPhone, iPad, obsahuje nákupy v aplikácii)

 

Apple Inc. (AAPL)