imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Gurman predpovedal celú septembrovú prezentáciu Keynote


Vo svojej najnovšej správe Gurman spolu s Debby Wu nezabudli skutočne na nič, čo sa týka septembrového oznámenia nových iPhonov. Pokiaľ si chcete v septembri užiť aspoň nejaké prekvapenie, radšej nečítajte ďalej…

Mark Gurman a jeho kolegyňa z Bloombergu Debby Wu nerobili žiadne drahoty a bez okolkov predpovedali obsah celej keynote. Mnoho podrobností už spomínali predtým, teraz tu však máme kompletný zoznam toho, čo môžeme očakávať v polovici septembra.

  • Tri iPhony. Áno, naďalej hovoríme o troch rôznych modeloch. Jeden nástupca iPhonu X s 5,8-palcovým OLED displejom a druhý väčší, s 6,5-palcovým OLED displejom. Tretí, cenovo výhodnejší model s 6,1-palcovým LCD displejom a dizajnom iPhonu X. 
  • Dúhové farby. O nich sa už tiež hovorilo. Pokiaľ sa tieto informácie potvrdia, bude 6,1-palcový model dostupný vo viacerých farebných variantoch. V čiernej, bielej, modrej, červenej i oranžovej, len si vybrať. Hliníkový rám sa však nedá nafarbiť, mal by si preto zachovať klasický kovový lesk.
  • Gestá. Všetky tri novinky by mohli mať nové ovládanie gestami, ktoré poznáme z iPhonu X, a Face ID namiesto Touch ID. Najväčší model by mohol mať režim zobrazenia, kde by bolo možné vidieť obsah v rámci aplikácie vedľa seba. 
  • Názvy. Ako sme už písali, nájsť vhodné názvy pre nové modely je pre marketingové oddelenie Applu  podľa všetkého poriadny oriešok. Podľa Gurmana je táto otázka zdrojom neustálych hádok vo vnútri spoločnosti. Nateraz to vyzerá, že zariadenia s OLED displejom dostanú mená iPhone Xs a iPhone Xs Plus.
  • Všetko ostatné. Nie nutne v septembri, ale stále ešte tento rok by mohli byť ohlásené nové AirPods spolu s Apple Watch 4, iPadom Pro s Face ID a tenším rámikom a dlho očakávaná bezdrôtová nabíjacia podložka AirPower.

A to je všetko, čo zatiaľ vieme a v čo dúfame. Pozvánky budú rozposlané čoskoro, zatiaľ to vyzerá, že oznámenie sa bude konať 12. septembra. Vtedy sa všetko dozvieme už s istotou. 

Zdroj: The Verge

 

Apple Inc. (AAPL)