imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Gurman: iPad s Face ID a iOS 12


Mark Gurman, známy analytik Bloombergu, vo svojej nedávnej analýze hovorí o novom iPade a o tom, čo môžeme očakávať od iOS 12.

Prednedávnom sme uverejnili dlhší článok o tom, v čom bude iOS 12 výnimočný. Podľa Gurmana a Axios totiž bude pre iOS niečím podobným, ako bol Snow Leopard pre macOS. Znamená to, že namiesto väčších nových funkcií sa Apple bude sústrediť na stabilitu a niekoľko menších aktualizácií. Doteraz sa však nehovorilo o tom, v čom by mali tieto menšie aktualizácie spočívať.

Ak by sme to mali zhrnúť, stačí nám jedno slovo: animoji. Animované symboly animoji budeme môcť používať v hovoroch FaceTime a premeniť sa tak na psíkov, mačiatka alebo hovienka v reálnom čase. Ten pocit si budeme môcť užiť aj na tablete – displej je oveľa väčší a čím väčší, tým, samozrejme, lepšie. Podľa Gurmana Apple vydá iPad s Face ID, pravdepodobne model Pro. Minulý týždeň vývojár Rambo našiel časť kódu, ktorá by tieto informácie mohla potvrdzovať.

Okrem toho bude mať iOS 12 s prezývkou Peace niekoľko nových funkcií. Podľa mena by mal priniesť mier a rovnováhu iOS 12 a nepokojným užívateľom. Mohol by mať pokročilejšiu formu režimu Nerušiť, niekoľko vylepšených natívnych aplikácií a na iPade by sme mohli s aplikáciami pracovať ako s kartami– tá istá aplikácia by tak mohla bežať v dvoch kartách naraz. Takáto funkcia by priblížila iOS a macOS bližšie k sebe, čo by bol krok viac než vítaný.

Gurman aj naďalej hovorí o príchode univerzálnych aplikácií. Ovládať by sme ich mohli na ktoromkoľvek zariadení klikaním alebo klepaním. Ak by sme si aplikáciu stiahli na Mac, bola by to desktopová aplikácia, v iOS zase mobilná. O tejto téme sme už písali podrobnejšie. S predpoveďami však radšej pomaly. Vieme si síce predstaviť, že Apple zjednotenie zvažuje, teraz sa však oficiálne rozhodol vývoj spomaliť a stabilizovať, takže tento krok by sa zrejme posunul na rok 2019 a ktovie, čo bude potom…

Tohtoročné stretnutie vývojárov WWDC zrejme neprinesie žiadne prevratné novinky, ale stabilita systému nám za to nepochybne stojí.

Zdroj: The Verge

Apple Inc. (AAPL)