imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

GarageBand oslavuje 15. výročie


Hudobné štúdio Applu, ktoré je skvelé na profesionálne účely a zároveň zadarmo pre všetkých, je užívateľom k dispozícii už viac ako jeden a pol dekády.

Mnohí považujú laptopy len za kus hardvéru. Avšak pri rozhodovaní, aké zariadenie si vyberiete, je na mieste argument zodpovedajúci Macu – pri jeho kúpe získate aj veľa kvalitného softvéru. Nemusíte samostatne kupovať najnovšiu verziu operačného systému ani kancelársky balík, pretože väčšine užívateľov stačia pôvodné aplikácie.

Okrem iného platí uvedené aj o GarageBand, o ktorej môžem (z môjho pohľadu) povedať, že nie je veľmi populárnou aplikáciou. No Steve Jobs pri jej uvedení zdôraznil: po celom svete existuje veľa hudobných fanúšikov, ktorí určite takúto aplikáciu využijú.

Postačí na profesionálne použitie, ale zároveň nemusíte byť profesionál, aby ste ju mohli používať.

To by mohla byť základná myšlienka vývoja aplikácie GarageBand, ktorú spoločnosť odvtedy považuje za hlavnú prioritu. Pri príležitosti výročia si nostalgicky zaspomínajme na jej uvedenie Stevom Jobsom pred 15 rokmi. Bolo pre mňa zaujímavé, keď som videl, ako Jobs predstavuje GarageBand v pokoji a pohode, sediac za pracovným stolom. Vyzeralo to, ako keby sa sused chválil svojím novým úlovkom. Jobs si pri tom dokonca podupkával nohami.

Zdroj: 512pixels

Apple Inc. (AAPL)