imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Dôvod, prečo sú zimné olympijské hry dôležité pre technológiu


 

Source: MediumVie, kde ste, čo robíte a s kým hovoríte. Čo je to? Správna odpoveď je sieť 5G.

Tohtoročné zimné olympijské hry v Pjongčangu disponujú mimoriadnym technickým riešením. Počas športových udalostí sledujú všetky kroky športovcov a ich výsledky stovky dronov a kamier, ich výsledky sa dostávajú k publiku s čo najmenším oneskorením. Diváci si môžu vychutnať hry aj s headsetom VR. A to vďaka sieti Intelu 5G, ktorá nikdy nebola testovaná na takom veľkom publiku.

Technológia je skutočne dôležitým aspektom zimných olympijských hier. Prináša synchronizáciu komunikácie viacerých zariadení. Umožňuje tiež prepojiť 1 200 dronov a rozsvietiť 5 kruhov, symbol všetkých olympijských hier. Intel vytvoril v Pjongčangu v spolupráci s Korean Telecom sieť, ktorá nikdy predtým nebola postavená.

Najdôležitejšia vec ohľadom 5G je, že všetko sa deje v reálnom čase. Rýchlosť siete je až 10 Gbit/s, čo je desaťkrát viac ako 4G, a miera odpovede je naozaj nízka – len zlomok sekundy. Takže zariadenia s 5G dokážu navzájom komunikovať v reálnom čase, čo znamená, že stovky lietadiel lietajú okolo seba a nenarazia do seba.

A to je len jedna vec z mnohých, ale zároveň je to jeden z najlepších dôvodov, prečo je skvelé žiť v roku 2018. Živé pokrytie je zabezpečené 360-stupňovými kamerami a dronmi Intel Falcon 8+, ktoré lietajú nad hlavami publika a zobrazujú úplne novú perspektívu. Tento systém umožňuje užívateľom sledovať viac ako 30 športových udalostí s headsetom VR so systémom Intel TrueVR.

Táto neuveriteľne rýchla sieť je tiež dôležitá z dôvodu vysielania výsledkov. S oficiálnou aplikáciou udalosti má každý prístup k časom a informáciám o tom, čo sa práve deje. Za tým všetkým je obrovský cloud, ktorý je jadrom služby.

Samozrejme, výsledky nie sú prenášané do zariadenia užívateľov v 5G, pretože v súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne zariadenia s podporou 5G. Vysielanie a informačné systémy navzájom komunikujú rýchlosťou, ktorá stačí na to, aby sa všetko synchronizovalo online a offline.

Test Intelu môže byť skutočne dôležitý pre budúcnosť, mohol by priniesť technológiu bližšie k nám. Čoskoro by mohli prísť na trh zariadenia s 5G – možno budúci rok –, čo by im umožnilo komunikovať so všetkými stanicami, ktoré podporujú túto sieť.

Zdroj: Medium

Apple Inc. (AAPL)