imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Čo všetko tušíme o novom iPade Pro


Super tenký rámik, podpora externého displeja, procesor A12X a ďalšie zaujímavosti…

S blížiacim sa koncom roka a Vianocami sa druhá Keynote zdá čoraz pravdepodobnejšia. Očakávame vydanie aktualizovaného Macu a iPadu Pro. Už sme našli veľa dôvodov, prečo by mali desktopové počítače od Applu dostať update. Teraz sme dali dohromady naše predpoklady a odhady, čo sa týkajú nového iPadu Pro.

Minulý víkend bol plný správ o iPade Pro. Dostali sme správu od K1l1m6n:

Ahoj! Rendre z MacRumors sú také škaredé, mám pre vás niečo exkluzívne!

Dali sme dohromady všetky dostupné informácie od Ramba, Gurmana a Kua a vymysleli pre vás, ako by nový iPad Pro mohol vyzerať. 

Podľa Kua pracuje Apple na dvoch nových modeloch iPadu Pro v rovnakých veľkostiach ako minulý rok. Je viac než pravdepodobné, že Apple rozmery nezmení a očakávame, že pomer strán zostane rovnaký. Dizajn by však mohol byť bezrámčekový po vzore iPhonu X. Mohlo by to znamenať koniec tlačidla Domov, pretože od iOS 12 je aj na iPadoch dostupné ovládanie gestami.

Okraje by mohli byť oveľa tenšie než predtým (očakávame asi 6 mm). Výrez by nebol nutný, pretože na hornom okraji by bolo dosť miesta pre všetky senzory a kameru pre Face ID. Pokiaľ ide o rozpoznávanie tváre, Apple by mohol trochu zapracovať na tom, aby fungovalo v oboch orientáciách, to znamená, aj keď používame iPad na šírku. 

Keďže všetci očakávame veľmi tenký iPad Pro, je takmer isté, že zadná strana zariadenia nebude zo skla. Počítame s pásikmi s anténou podobne ako na iPhone 7 a zaoblenými rohmi. Kamera by mohla zostať rovnaká ako na iPhone XS a iPhone XR a Smart Connector by sa presunul na zadnú stranu.

Presné rozmery by mohli byť 178,52 x 247,64 mm s hrúbkou 5,86 mm u menšieho tabletu. To by bol o 0,2 mm tenší ako aktuálny 10,5 palcový iPad Pro. Väčšia 12,9-palcová verzia by mohla mať rozmery   215 x 280,66 mm. Obe zariadenia by mali rámček hrubý 6 mm.

Najotáznejším bodom nových iPadov Pro sú konektory. Mnoho zdrojov uvádza, že by to mohlo byť prvé zariadenie s iOS a podporou USB-C v ponuke Applu. Podľa Ramba by konektor USB-C umožnil podporu 4K HDR pripojením externých displejov. Mohlo by sa to zhodovať s víziami Applu, skôr by sme však stavili na bezdrôtové riešenia.

Ďalšou zmenou by mohlo byť odstránenie 3,5 mm jacku, čo tiež spochybňuje implementáciu USB-C konektora. Žeby v ponuke Applu zavládol úplne bezdrôtový prístup?

Bezdrôtové nabíjanie nie je u nových modelov zatiaľ pravdepodobné, ale možný je OLED displej s 120 Hz. Poznačilo by to aj cenovku. Zariadenie s OLED displejom  by nebolo lacné, ale išlo by o prvé zariadenie s OLED displejom v takej veľkosti. Znamenalo by to veľký skok, pokiaľ ide o farby a energetickú úspornosť.

Keď už sme pri šetrení energie, musíme spomenúť procesor, ktorý by mohol niesť názov A12X. Riešenie inteligentného šetrenia batérie čipu A12 Bionic a k tomu výkon 8-jadrového neurónového enginu spojené do jedného silného monštra. 

A nakoniec ešte AirPencil, ktorá by na pripojenie mohla využívať NFC podobne ako AirPods.

Aj keď nie je jasné, kedy presne nové iPady Pro vyjdu, stavili by sme sa, že čoskoro…

Rendre, ktoré sme použili ako ilustrácie, vytvoril Viktor Kádár, aka. K1l1m6n. Ak sa vám jeho práca páči, pozrite si aj jeho koncept MacBooku Pro, ktorý vytvoril na základe vašich ohlasov. Nájdete ho aj na Behance a Instagrame. Sledujte ďalej iMagazine, čoskoro prinesieme ďalšie podobné koncepty.

Zdroj: Macworld, MacRumors 1, 2, 9to5Mac

 

Apple Inc. (AAPL)