imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Čo vám povie číslo modelu Apple Watch?


Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s produktmi Applu, sa pomenovanie modelov Apple Watch a ich rozpoznávanie môže zdať chaotické. Pozrime sa, ako vám v tom pomôže číslo modelov.

Odkedy Apple uviedol „Series“, máme problém povedať, aký druh Apple Watch vlastne máme. Tí, ktorí sa s Apple Watch stretli až teraz, si môžu myslieť, že Series 1, 2 a 3 označujú tri rôzne a nadväzujúce modely. Ale také jednoduché to nie je.

Prvá generácia bola predstavená v roku 2015 a nazývala sa jednoducho Apple Watch. Vyšlo niekoľko edícií, ako napríklad verzia z nehrdzavejúcej ocele alebo verzia Sport, ale všetky modely mali rovnaké funkcie. O rok a pol neskôr prišli naraz Series 1 a 2. Ich funkcie boli odlišné, ale bola to tá istá generácia.

V minulom roku boli predstavené Series 3. Takže existujú tri rôzne generácie so štyrmi rôznymi Apple Watch. Ich mená sú tiež uvedené na spodnej časti zariadení. Na modeli prvej generácie – ktorá má prezývku Series 0 – je uvedené len „Apple Watch“ spolu so sériovým číslom, veľkosťou a materiálom.

Ak vám to nie je stále jasné, skontrolujte číslo modelu. Obsahuje jedno písmeno a štyri čísla, ktoré nájdete v aplikácii Watch na stránke Moje Watch v časti Všeobecné nastavenia a Informácie. Jediné, čo musíte urobiť, je nájsť číslo na stránke podpory Applu.

Apple Inc. (AAPL)