imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Čo bude na večeru?  Plánujte jedlá a nákupy potravín na svojom iPhone


Keď stojíte pred otvorenou chladničkou a premýšľate, čo budete večerať, nie ste v tom sami! Stačí, keď plánovaniu jedla venujete desať minút týždenne, a váš život bude oveľa jednoduchší. Ktoré aplikácie vám pomôžu dostať večerné varenie pod kontrolu?

Nepotrebujete doktorát z teoretickej fyziky, aby ste vedeli, kde a kedy sa časopriestorové kontinuum nebezpečne scvrkáva. Áno, je to vo vašej kuchyni okolo šiestej večer. Minúty letia rýchlo ako sekundy, cesta do obchodu je nepredstaviteľnou výpravou na koniec sveta a deti kvília od hladu, aj keď len pre hodinou z vás vymámili olovrant.

Máte dve možnosti: siahnuť po cestovinách, ako vždy keď odbije šiesta, alebo objednať pizzu (ak vám život nadelí vyhladované deti, neurobíte si limonádu, ale filmový večer!). A keď už po stýkrát pozeráte Frozen, možno sa rozhodnete, že si to v budúcnosti lepšie zorganizujete a už nikdy nebudete na poslednú chvíľu variť cestoviny. Nezúfajte, súcitíme s vami, tiež sme to zažili a máme pre vás niekoľko riešení, ktoré vás privedú k jasnej a chutnej budúcnosti domácich teplých večerí!  Ak máte problém vymyslieť týždenné menu a držať sa ho, tieto aplikácie vám uľahčia rozhodovanie.

Mealime

Jednoduchý, zdravý a chutný spôsob, ako doma variť, s viac než 200 možnosťami prispôsobenia jedálneho lístka od jednoduchého vegetariánstva až po neznášanlivosť laktózy alebo nenávisť k špargle (vrátane paleo, keto a flexitariánov). Čas varenia – 30 minút denne.  A jeden nákupný zoznam pre všetky večere.

Aplikácia je veľmi jednoduchá: vyberiete si spôsob stravovania, zadáte svoje alergie, potraviny, ktoré nemáte radi, počet porcií a je to. (Mealime ponúka dokonca pripomienky, že treba naplánovať jedálny lístok!)

Vyberiete si jedlá na celý týždeň, absolvujete jednu cestu do obchodu a potom každý deň varíte 30 minút. Rozhodovanie ani nemôže byť viac vizuálne: v aplikácii si vyberiete sedem zo skvele vyzerajúcich jedál (alebo si pridáte vlastné), vygenerujete nákupný zoznam, odškrtnete položky, ktoré už doma máte (oleje, koreniny a podobne), a je to. Toto plánovanie vám zaberie maximálne 10 minút, zájdete do obchodu s podrobným zoznamom a máte večere na celý týždeň vyriešené.

Večer potom otvoríte recept so všetkými potrebnými informáciami (riady, prísady, inštrukcie), uvaríte a naservírujte fantastické a zdravé jedlo. Je to zároveň skvelý spôsob, ako objavovať nové recepty, prísady a chute. Plánovanie jedálneho lístka je vlastne zábavou. Táto aplikácia je naším favoritom, pretože má neprekonateľné užívateľské rozhranie, intuitívnu navigáciu a moderný dizajn! 

Mealime je zdarma, prémiová verzia ponúka exkluzívne recepty, informácie o nutričných hodnotách a pokročilé filtre.

Pepperplate

Pepperplate ponúka rovnaké základné funkcie, plánovanie jedálneho lístka a exportovanie nákupného zoznamu. Pokiaľ si chcete vytvoriť vlastnú kuchársku knihu, je tou pravou voľbou. Aplikácia pre iOS je v zásade extenziou obľúbenej webovej stránky. Jej najväčšou výhodou je možnosť zadávať vlastné recepty alebo ich jednoducho importovať z webových stránok vložením URL. 

AllRecipes

Okrem týždenného plánu, nákupného zoznamu a ďalších obvyklých možností plánovania jedál  ponúka táto obľúbená aplikácia s 30 miliónmi stiahnutí aj videorecepty a možnosť vytlačiť si plán na týždeň. Pokiaľ potrebujete vizuálnu pripomienku, čo každý večer variť, stačí si ho vyvesiť na chladničku. S každým receptom, ktorý si uložíte (do svojho profilu na opätovné použitie), sa aplikácia učí rozpoznávať vaše preferencie a ponúka vám obsah uspôsobený na mieru.

Epicurious

Chcete vyskúšať najlepšie recepty z kulinárskych časopisov? Epicurious ich ponúka viac než 35 000, takže najbližších 100 rokov máte z čoho vyberať. Samozrejmosťou sú nákupné zoznamy a ďalšie pohodlné funkcie. Aplikáciu možno najlepšie opísať ako personalizovaný gurmánsky časopis, pretože zahŕňa týždenné aktualizácie, videá, recenzie a šikovnú priehradku receptov vašich obľúbených jedál. 

MealBoard

Patríte medzi vyznavačov minimalizmu, úspornosti a zero-waste? Táto aplikácia vám pomôže spotrebovať prísady, ktoré ste nakúpili pre predchádzajúce recepty, a odporučí vám, čo so zvyškami cícera alebo šalvie. 

 

Apple Inc. (AAPL)