imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

CleanMyMac X – Najlepšia aplikácia na upratanie Macu


Pokiaľ chcete vyskúšať len jednu aplikáciu tohto druhu, mala by to byť táto. Poďme sa pozrieť na skvelé funkcie aplikácie CleanMyMac X, ktorá vyšla len nedávno.

Nepatrím medzi veľkých fanúšikov aplikácií určených na čistenie systému. Nepáčil sa mi ani CCleaner a ďalšie podobné aplikácie pre Windows. Náhodou som však narazil na aplikáciu CleanMyMac 3, ktorá sa dlhodobo ukázala ako skvelá. Jej najnovšia verzia CleanMyMac X je nielen neuveriteľne rýchla, ale má aj nové funkcie navyše.

Na čo je aplikácia CleanMyMac dobrá?

Je takmer nemožné odpovedať na túto otázku jednou vetou, táto aplikácia robí veľa vecí. V prvom rade rýchlo a jednoducho odstráni skryté cache súbory, a tak predíde tomu, aby bol počítač pomalý. Ďalej zahŕňa funkciu s názvom Uninstaller, ktorá sa môže zísť každému, kto inštaluje na Macu aplikácie nielen z App Storu.

Vtedy ju zrejme budete potrebovať, pretože aj keď je jednoduché hodiť aplikáciu jednoducho do koša, väčšina vývojárov nemá poriadnu platformu pre odinštalovanie a v úložisku môže taká aplikácia zanechať stopy. CleanMyMac X je ideálna aplikácia na odstránenie všetkých aplikácií tretích strán tak, aby po nich nezostali žiadne stopy.

Ďalej tu nájdete možnosti spúšťania skriptov alebo vymazania DNS cache. Nájdete ich v menu Maintenance spolu s ďalšími pokročilými nastaveniami, ktoré bežní užívatelia zrejme nevyužijú, preto sa tu nebudem púšťať do podrobností. Zaujímavé sú však aj riešenia Privacy, pomocou ktorých môžete odstániť z aplikácií históriu.

Aké sú nové funkcie?

Pokiaľ by vám to ešte nestačilo, má CleanMyMac X oproti staršej verzii ďalšie doplnkové funkcie. Aplikácia je jasne rýchlejšia. Pomocou funkcie Smart Scan si môžete zmapovať stav svojho Macu a dostanete návrhy aplikácií, ktoré môžu pomôcť. CleanMyMac Assistant robí to isté každodenne: posiela automatické návrhy a kontroluje stav systému. 

V novej verzii môžete uložiť prístupové údaje, vyhľadať aplikácie, ktoré spotrebujú najviac energie, a môžete tak získať presnejšiu predstavu o stave svojho počítača. Môžete ho tak dôkladne upratať a urobiť rýchlejším. Vďaka tejto aplikácii môže byť váš počítač v každodennom používaní o poznanie rýchlejší a pritom diagnostika nebude trvať celý deň ani celé hodiny.

Vyskúšajte CleanMyMac X a napíšte nám svoj názor v komentároch.

 

Apple Inc. (AAPL)