imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Bol zverejnený patent Applu na AirPower


Dizajn bezdrôtovej podložky trvá tak dlho, že patent bol zverejnený, pretože vypršal čas jeho ochrany. Teraz si môžeme aspoň urobiť predstavu o technológii v pozadí.

Patent, ktorý bol podaný 6. septembra 2016 Americkému patentovému a známkovému úradu, bol včera zverejnený. Keď hovoríme o patentoch, vždy pripomíname, že by sme s nimi nemali naisto počítať, lebo Apple ich nemusí realizovať. Tentokrát však:

ide o zariadenie, ktoré spoločnosť určite prinesie na trh.

Jedinou otázkou je kedy. Od podania patentu uplynulo približne dva a pol roka a ani to nestačilo. Teraz už iste viete, o čom je reč. Áno, ide o bezdrôtovú nabíjačku AirPower a bezdrôtovo nabíjacie puzdro pre AirPods. Obe boli ohlásené pred viac ako rokom, ale zatiaľ nevyšli.

V patente názov zariadení síce nenájdeme, stačí sa však pozrieť na ilustráciu nižšie a hneď ich spoznáte. Je škoda, že AirPower ešte nie je na trhu, tento patent je však skvelá príležitosť sa s nabíjačkou bližšie zoznámiť.

Jednoduché bezdrôtové nabíjačky obsahujú vždy aspoň jednu cievku a ďalšia je v prijímacom zariadení. Nabíjanie funguje správne, keď sú obe v správnej polohe a dostatočne blízko pri sebe. Apple však chce, aby to bolo ešte jednoduchšie, aby to fungovalo veľmi intuitívne, tak, že svoj iPhone na podložku len tak spustíte.

Preto dali do nabíjacej podložky viaceré menšie cievky a do puzdra AirPods dve. Vďaka tomu sú vždy aspoň dve cievky, ktoré sú správne orientované pre začiatok nabíjania.

Tento dizajn by mohol byť vysvetlením, prečo na vydanie noviniek musíme toľko čakať. Je ľahké urobiť nákresy, ale samotná výroba, kde treba riešiť cievky, prehrievanie, optimálne umiestnenie atď. je ďalšia vec. Pokiaľ sa posledné chýry ukážu ako pravdivé, tak podľa Kua už by sme nemali čakať dlho a obe zariadenia by mali doraziť na trh v prvej polovici tohto roka.

Zdroj: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)