imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Apple Watch prekonali predaje švajčiarskych hodiniek


Posledný štvrťrok bol pre Apple Watch najlepší v histórii a počas minulého roka dokázali prekonať všetky doterajšie rekordy. Inteligentné hodinky od Applu dokonca predbehli celý trh so švajčiarskymi hodinkami.

Tieto informácie sme sa dozvedeli zo správy vydanej známou analytickou spoločnosťou Canalys, pretože Apple podrobnosti o predaji Apple Watch nezverejnil. Hodinky zostávajú naďalej v kategórii Ostatné spolu s Apple TV, AirPods a zariadeniami Beats. Čoskoro sa k nim pridá i HomePod. Analytikov to však nezastavilo a z poskytnutých údajov sa pokúsili rôznymi metódami odvodiť presnejšie informácie. Ak sú ich závery správne, Apple Watch dosiahli v roku 2017 neuveriteľný úspech.

Podľa analýzy Canalys sa predalo 18 miliónov hodiniek, čo je neskutočný 50 % nárast oproti minuloročným 12 miliónom. Približne 48 % z celkového predaného počtu bude pravdepodobne Series 3, ktoré boli uvedené na trh v septembri, zvyšných 52 % sú Series 2 a staršie modely. 13 % zákazníkov, ktorí si kúpili najnovší model, si vybralo verziu s LTE. Dôvodom takéhoto nízkeho percenta je pravdepodobne aj to, že hovory sú podporované len obmedzeným počtom poskytovateľov vo vybraných krajinách.

Aj keby tieto čísla nesedeli presne, ďaleko od pravdy zrejme nie sú. Ďalšie analytické spoločnosti prišli tiež s číslami. Podľa Creative Strategies dosiahli predaje 17,4 miliónov kusov, podľa Asymco to bolo 17,7 miliónov. Zdá sa, že na stagnujúcom trhu laptopov, desktopov, tabletov a smartfónov sú to práve inteligentné hodinky, ktoré dokážu zaznamenať výrazný nárast. Apple si to, samozrejme, dobre načasoval.

Analytik spoločnosti IDC, Francisco Jeronimo, uviedol, že v poslednom štvrťroku sa Apple Watch podarilo prekonať neuveriteľný rekord – predalo sa ich viac než všetkých švajčiarskych hodiniek dohromady. Apple sa tak stal najväčším výrobcom hodiniek na svete, čo je skvelý výkon, keďže prvá generácia Apple Watch vyšla len pred troma rokmi.

Zdroj: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)