imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple už pracuje na iOS 13


V poslednej dobe sa v štatistikách rôznych webstránok výrazne zvýšil počet zariadení s iO 13.  Znamená to, že ďalšia hlavná verzia iOS je už na ceste.

Aj keď sa môže zdať, že iOS 12 vyšiel len nedávno, už je to sedem mesiacov odvtedy, čo bol predstavený na WWDC. Ďalšia veľká prezentácia nás čaká už o päť mesiacov, takže Apple už musí pracovať na novej verzii iOS.

Nie je preto prekvapujúce, že stránka MacRumors zaznamenala v štatistikách návštevníkov čoraz viac zariadení s iOS 13 a IP adresami spojenými s Applom. Prvýkrát sa tak stalo v novembri a najviac sa ich objavilo v polovici decembra. Počas vianočných sviatkoch sa ich počet znížil, v januári však zrejme znovu stúpne. 

iOS 13 bude zaujímavým updatom. Mal by zahŕňať viac nových funkcií a zmien dizajnu. Najmä preto, že vývojári plánovali viaceré nové funkcie v iOS 12, ale nakoniec sa museli zamerať v prvom rade na stabilitu.

Je preto logické očakávať príchod chýbajúcich funkcií. Aplikácia Súbory by mala mať viaceré vychytávky, ďalšie aplikácie by mali mať viaceré karty a očakávať môžeme zrejme aj novú domovskú obrazovku. Nehovoriac o dlhočakávanom tmavom režime.

S približujúcim sa príchodom nového operačného systému budú unikať ďalšie informácie, takže zatiaľ sa nebudeme pokúšať urobiť zoznam nových funkcií. Už čoskoro sa dozvieme viac…

Zdroj: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)