imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple úplne vyčistil Shazam


Rok po akvizícii sa Apple rozhodol odstrániť takmer všetky služby tretích strán, ktoré nie sú v súlade s dlhodobými plánmi spoločnosti.

Približne pred rokom Apple odkúpil Shazam, jednu z najobľúbenejších aplikácií na rozpoznávanie hudby. Krátko nato odstránil všetky reklamy, ktoré boli predtým v bezplatnej verzii. Odvtedy sa toho veľa nestalo.

Minulý týždeň však upratovanie pokračovalo malým updatom aplikácie Shazam v iOS, aj keď popis hovoril o „oprave chýb a zlepšení výkonu“. Ukázalo sa však, že Apple odstránil takmer všetky SDK tretích strán, ktoré aplikácia Shazam využívala.

Zmizli teda: AdMob, Bolts, DoubleClick, Facebook Ads, Facebook Analytics, Facebook Login, Inmobi, IAS, Moat a Mopub. Po aktualizácii zostáva v aplikácii len HockeyApp SDK od Microsoftu, na čo sme zatiaľ nenašli poriadne vysvetlenie. Vo verzii pre Android sa nič nezmenilo.

Zdroj: 9to5Mac

Apple Inc. (AAPL)