imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Apple ukončil službu tlačenia fotografií


V Cupertine sa rozhodli zbaviť starej služby, končí tlač fotografií cez Photo Print Products. Stavíme sa však, že ste ani nevedeli, že existuje. 

Dôvod je ten, že táto služba nie je dostupná v iOS a ani na Slovensku. Pred mnohými rokmi, keď ľudia robili všetko manuálne a žili nedigitálnym spôsobom života, ľudia si často nechali vyvolať fotky. Preto Apple vtedy integroval do aplikácie iPhoto na Macu službu pre tlač fotografií. 

Obsahovala niekoľko šablón a jednoduchú platformu pre úpravu fotografií, pomocou ktorej bolo možné tvoriť kalendáre a podobné veci. Veci, ktoré vo svete OLED panelov už nepotrebujeme a ktoré nie sú zrovna ekologicky šetrné. Možno sa Apple, pre ktorý je ekologická udržateľnosť dôležitá, teraz rozhodol, že ide o plytvanie, alebo sme jednoducho v roku 2018 dospeli do štádia, kedy všetci oceňujú výhody iCloudu a namiesto fotoalbumov si prezerajú svoje rodinné fotky na Apple TV.

V každom prípade hovoríme o službe, ktorú dnes využije len špecifická skupina užívateľov a ktorú by mal zabezpečovať nejaký malý výrobca a nie najväčšia technologická spoločnosť na svete. Dobrou správou však je, že na túto funkciu nemusíme ešte úplne zabudnúť, pretože Apple splní objednávky, ktoré dorazia pred 30. septembrom. Navyše pomocou API, ktoré poskytuje, si môžeme stiahnuť aplikáciu tretej strany, ktorá zahŕňa aj rozšírenie Photos Projects.

Takže čoskoro tu budú služby, cez ktoré si môžeme objednať fotky aj na Slovensko. Služby, ktoré podporujú Photos Projects sú Mimeo Photos, Wix, GoodTimes, WhiteWall a Shutterfly. Pokiaľ máte na svojom Macu macOS Mojave, nový Mac App Store má niektoré z týchto aplikácií v editoriále.

Službu Photo Print Products nájdete takto: 

  1. Vyberte jednu alebo viacero fotiek.
  2. Vyberte Súbor > Vytvoriť > Výtlačky.
  3. Vyberte si niektorý z formátov.
  4. Potom si vyberte veľkosť a je to. 

V budúcnosti nahradia túto službu iné fotoslužby.

Zdroj: 9to5Mac

 

Apple Inc. (AAPL)