imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple potichu updatol MacBooky Pro grafickými kartami AMD Vega


V noci prišiel tichý update a MacBooky Pro sú teraz dostupné s grafickými kartami AMD Vega. Výsledkom by mohol byť až 60 % nárast grafického výkonu.

Ako zaznelo na októbrovej keynote, grafické karty MacBookov Pro dostali update. S kartami AMD Pro Vega 16 a AMD Pro Vega 20 by mohol grafický výkon MacBookov Pro vzrásť až o 60 %.

Nové grafické karty nie sú súčasťou základného vybavenia, môžete si ich však pridať do konfigurácie. V súčasnosti má najsilnejší MacBook Pro defaultne grafiku AMD Radeon Pro 560X. Odteraz si ju za príplatok (okolo 250 a 350 dolárov) môžete vymeniť za Pro Vega 16 alebo Pro Vega 20. Ak pracujete v oblasti, kde potrebujete extrémny grafický výkon, táto investícia sa vám nepochybne oplatí. 

Nie je to prvýkrát, čo môžeme privítať grafické karty AMD Vega v Macoch. iMac Pro si môžeme vybrať vybavené kartami Vega Pro 56 alebo Vega Pro 60, ktoré sú ešte výkonnejšie než tie, ktoré sú teraz dostupné pre MacBooky Pro. 

Zdroj: The Verge

 

Apple Inc. (AAPL)