imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Apple opravil problém s prehrievaním nových MacBookov Pro


Apple dnes prostredníctvom softvérovej aktualizácie opravil problém s prehrievaním, ktorý mal dopad na výkon nových MacBookov Pro. Nová verzia macOS High Sierra 10.13.6 tento problém odstránila.

Nedávno ste si mohli prečítať naše recenzie 13-palcového a 15-palcového MacBooku Pro. Počas testovania sa ukázalo, že tieto zariadenia sú výkonnejšie než ich predchodcovia najmä vďaka 8. generácii Intel procesora, aj keď mnohým sa zdalo, že nie až do takej miery, ako očakávali. Onedlho po uvedení do predaja sa začali šíriť zvesti o obmedzovaní výkonu pre problém s prehrievaním, o nedostatočnom chladení, špekulovalo sa dokonca aj o chybe vo fungovaní základnej dosky.

Teraz sa ukázalo, že žiadna z domienok nebola pravdivá – problém spôsoboval chýbajúci digitálny kľúč firmvéru, ktorý obmedzoval takt v prípade zahrievania procesora. Podľa oficiálnych informácií mal tento problém dopad na všetky modely MacBookov Pro 2018. Apple však už chybu opravil prostredníctvom novej aktualizácie macOS High Sierra 10.13.6 a ospravedlnil sa za spôsobené nepríjemnosti. 

Vďaka tejto aktualizácii by mal byť výkon 15-palcových modelov v porovnaní s minuloročnými modelmi o 70 % vyšší a 13-palcových modelov o 50 % vyšší.

Zdroj: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)