imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Apple naozaj vynovil Shazam


Apple kúpil službu na rozpoznávanie hudby koncom minulého roka. Tí, ktorí sa o jej osud obávali, si môžu vydýchnuť: je v dobrých rukách. Teraz dorazila prvá väčšia aktualizácia s novým dizajnom a funkciami. 

Apple si zaželal Shazam na Vianoce. Bol to poriadne drahý darček. Podľa interných zdrojov stála služba na rozpoznávanie hudby 400 miliónov dolárov. Šlo o najväčšiu akvizíciu Applu od roku 2014, takže mnohí boli zvedaví, čo Apple som službou Shazam po kúpe urobí.

V takýchto prípadoch väčšinou stiahne aplikáciu z App Storu, niekoľko rokov ju ladí a potom znova vydá v novej podobe. Alebo ju integrujú do niektorej zo svojich služieb a v pôvodnej forme zanikne. Fanúšikovia aplikácie mali preto obavy, nepáčil sa im ani jeden z týchto scenárov. Vyzerá to však, že obavy nie sú namieste, Apple totiž vo vývoji aplikácie pokračuje.

Za posledné mesiace od kúpy vyšli už 4 aktualizácie. Posledná, ktorá vyšla včera, je pomerne veľká a zásadná. Pýši sa úplne novým layoutom a rozhraním. Odteraz je pozadie každého výsledku vyplnené fotkou umelca doplnenou šípkou prehrávania. Vďaka tomu je možné skladbu okamžite prehrať v Apple Music. Tí, ktorí sa obávali, že Spotify zo systému úplne zmizne, si môžu vydýchnuť tiež. Zostáva, len už naň nie je kladený taký dôraz. Podobne si môžete niekde v hĺbkach aplikácie vybrať aj Google Play Music.

Je tu aj nová funkcia pre milovníkov karaoke, ktorí si teraz môžu spievať zároveň so svojimi obľúbenými interpretmi. Jediným gestom sa dostanú na obrazovku textov, ktoré sú dokonale synchronizované s prehrávaním. Ďalším gestom možno spustiť prehrávanie videoklipu a pozrieť si súvisiace skladby umelca a ďalších odporúčaných interpretov.

Všetko funguje rýchlo a vyzerá skvele. Jediné, čo je otravné, sú reklamy v bezplatnej verzii, ktoré Apple teda mohol odstrániť.

Vyskúšajte aplikáciu Shazam aj vy a stiahnite si najnovšiu verziu z App Storu.

Zdroj: MacStories

Apple Inc. (AAPL)