imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple minie ročne na letenky viac ako 150 miliónov dolárov


V rámci toho kúpi spoločnosť každý deň 50 leteniek pre svojich zamestnancov do Šanghaja. Jedna z leteckých spoločností odhalila informácie, z ktorých vidieť, o akú obrovskú spoločnosť ide.

Veľké spoločnosti operujú s obrovskými sumami peňazí, s neuveriteľným množstvom zamestnancov a na nesmierne vzdialenosti.

Nie je preto náhoda, že pre externú komunikáciu vždy ukazujú tie isté tváre, takto si technického giganta dokážeme aspoň predstaviť ako zloženého z reálnych ľudí. Presné informácie o veľkosti týchto spoločností však dostaneme málokedy.

Tim Cook, jedna z tvárí Applu.

Našťastie často môžeme nájsť štatistiky, ktoré nám pomôžu urobiť si predstavu, o akých firmách hovoríme. Napríklad štatistika, koľko peňazí Apple ročne minie na letenky…

Viac než 150 miliónov.

Pritom ide len o jednu leteckú spoločnosť, United Airlines, ktorá odhalila informácie o svojich najväčších zákazníkoch a zverejnila zaujímavé štatistiky.

Niekoľko doplnkových informácií:

  • Apple je najdôležitejším zákazníkom United Airlines s ročnou útratou 150 miliónov dolárov.
  • Za ním nasledujú Google, Facebook a Roche (v kategórii viac než 34 miliónov dolárov).
  • Najčastejšou destináciou je letisko Shanghai Pudong (PVG).
  • Ročne Apple kúpi letenky za 35 miliónov dolárov smerujúce na toto letisko
  • a každý deň sem kúpi 50 miest v biznis triede.
  • Ďalšie často navštevované destinácie zamestnancov Applu sú: Hong Kong (HKG), Taipei (TPE), Londýn (LHR), Južná Kórea (ICN), Singapur (SIN), Mníchov (MUC), Tokyo (HND), Peking (PEK) a Izrael (TLV). 

Zdroj: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)