imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

App Store zaznamenal nový rekord v tržbách


Virtuálny obchod Applu bol počas vianočných prázdnin veľmi úspešný. Spoločnosť dosiahla nielen najlepší týždeň svojej histórie, ale aj svoj najlepší deň. Tipnime si, koľko dokážu ľudia v App Store minúť počas jedného dňa.

Sviatky skončili a v súčasnosti väčšina z nás opäť bilancuje, koľko sme dokázali minúť, a snažíme sa vyjsť so zvyšnými peniazmi. Situácia je však odlišná, pokiaľ ide o obchody, pretože tie v tomto období zvyčajne začínajú počítať, koľko zarobili. Apple to urobil tiež a zdieľal reálne čísla. Nejde o náhodu:

App Store totiž zaznamenal počas prázdnin rekordné tržby.

Vyjadrené v peniazoch to znamená, že počas prázdninového týždňa predal apky za 1,22 miliardy dolárov. Ako bonus bol nastavený nový denný rekord, pretože v prvý deň nového roka zákazníci minuli na nákupy v App Store 322 miliónov dolárov.

Ako situáciu komentuje marketingový tréner Phil Schiller?

„App Store zaznamenal počas sviatkov a Nového roku rekordy. Prázdninový týždeň bol naším najlepším týždňom, kedy ľudia za apky a hry minuli viac ako 1,22 miliardy dolárov, a nový rok stanovil nový denný rekord na viac ako 322 miliónov USD.

Vďaka inšpirujúcej práci našich talentovaných vývojárov a podpore našich neuveriteľných zákazníkov po celom svete App Store úspešne ukončil výnimočný rok 2018 a nový rok 2019 odštartoval veľkolepo.“

Ste jeden zo zákazníkov, ktorí posilnili štatistiky? Čo ste si kúpili?

Zdroj: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)