imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Aplikácie, s ktorými dodržíte novoročné predsavzatia


Či už si dávate novoročné predsavzatia, alebo nie, faktom je, že z dokončenia vlastných cieľov je pomerne ľahké vycúvať. Každý má na to svoje vlastné triky, ale čo by mohlo byť väčšou pomocou než zariadenie, ktoré je vaším partnerom v zločine po celý deň?

Nech sú to športové ciele, osobné alebo podnikateľské plány, dôležité je mať systém. Každý sme iný a inak premýšľame, takže neexistuje univerzálne riešenie, ktoré by fungovalo pre všetkých, ale je to dobrý začiatok. Zoznam začnime so športom, pretože je to jedna z najpopulárnejších tém na novoročné predsavzatia.

Šport a zdravie

Teraz sú veľmi populárne športové sledovacie aplikácie. Niektorí vývojári ponúkajú kompletné riešenia v rámci viacerých aplikácií. Príkladom je aplikácia Runtastic, ktorá pokrýva všetko od behu po posilňovanie. Aplikácie môžete kúpiť jednotlivo, v balíku alebo ako predplatné.

Pre ľudí, ktorých každodenná rutina už šport zahŕňa, existujú ďalšie aplikácie. Moov je typickým príkladom toho, ako môže zariadenie na monitorovanie pulzu spárované s aplikáciou poskytnúť viac než bežné fitness aplikácie. Aplikácia na základe údajov z konštantného monitorovania pulzu prispôsobí tréningový režim vašim potrebám.

 

Ak máte Apple Watch, určite ste sa stretli s aplikáciou Nike+ Running Club. Ako člen klubu Run and Training Club máte k dispozícii také služby, ako je osobná konzultácia o správnom športovom vybavení. Táto aplikácia je vďaka úzkemu partnerstvu medzi Nike a Apple všestranným riešením pre tých, ktorí chcú športovať.

Športovanie však nie je všetko. Keď trénujete, musíte jesť zdravo, aj keď zavedenie pravidelnosti vo vašich stravovacích návykoch môže byť ešte ťažšie než športovanie. Ak to chcete vyskúšať, odporúčame bezplatnú aplikáciu YAZIO. Pre svoje zdravie môžete tiež urobiť veľa tým, že dostatočne pijete. V tejto oblasti je skvelá aplikácia WaterMinder, ktorá je k dispozícii aj pre Apple Watch.

Kariéra, práca, štúdium

Plánovanie a transparentnosť je veľká pomoc pre mnohých, ktorí sa sústreďujú na viacero úloh. Existuje veľa aplikácií na správu úloh, ako MeisterTask alebo Trello. Môžete ich použiť ako bežný užívateľ a sú k dispozícii pre zariadenia iOS a Mac, pričom sú bezplatné k existujúcemu účtu. Existujú aj aplikácie sprehľadňujúce štúdium. Naším odporúčaním je iStudiez Pro za 2,99 dolárov, ktorá ponúka komplexné riešenie na plánovanie štúdia.

Riadenie času je v mnohých oblastiach nevyhnutné. S Time 2 si môžete vybrať presné intervaly pre každú úlohu a môžete sledovať, koľko času ste počas dňa strávili rôznymi aktivitami. Takto dokončíte všetko, a ak nie, bude ľahké zistiť, kde ste urobili chybu.

Aj keď už túto aplikáciu poznáte, rozhodne je dobré znovu pripomenúť Duolingo. Je skvelým príkladom toho, ako sa môžete ľahko a efektívne naučiť nový jazyk pomocou telefónu. Dokonca aj vtedy, keď sa nedostanete na úroveň rodených hovorcov, tréning je dobrý na každodenné duševné cvičenie alebo rozšírenie znalostí.

Financie, dosahovanie cieľov

Je takmer nemožné vyhnúť sa téme financií, aj keď vieme, že peniaze vás nerobia šťastnými. Existuje veľa skvelých aplikácií na sledovanie výdavkov, ako je napríklad aplikácia Pocket Guard.

Všetko tiež môžete zhrnúť v jednej aplikácii: Strides Habit Tracker. Ak si z tohto zoznamu stiahnete iba jednu aplikáciu, odporúčame práve túto, pretože môžete sledovať informácie, ako napríklad koľkokrát ste počas týždňa jedli v reštaurácii rýchleho občerstvenia alebo koľko ste v priemere spali.

Zdroj: Cult of Mac

Apple Inc. (AAPL)