imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Americkí policajti by sa nemali pozerať na iPhony


Aspoň tak to odporúča Elcomsoft, spoločnosť, ktorá je popredným vývojárom nástrojov pre digitálnu forenznú vedu. Dôvod je prozaický: v prípade, že sa telefón zablokuje, nebude možné obrazovku odomknúť.

Forenzná spoločnosť Elcomsoft radí policajtom v Spojených štátoch, aby sa nedívali na obrazovky iPhonov zabezpečené Face ID, pretože by to mohlo viesť k niektorým vážnym problémom.

Craig Federighi by mohol rozhodne potvrdiť, že rada je presná. Zistil to sám, keď sa ocitol v nepríjemnej situácii počas demonštrácie Face ID pri predstavovaní iPhonu X, pretože nebolo možné odomknúť zariadenie. Ako sa ukázalo, jadrom problému bolo, že pri príprave Keynote sa asistent veľakrát pozeral na zariadenie a kvôli neúspešným pokusom sa zablokovalo, takže ho išlo odomknúť len s prístupovým kódom.

Je to práve atribút Face ID, kvôli čomu odborníci radia policajtom, aby sa nepozerali na iPhony, podobne ako to urobil Perseus s Gorgónami.

V skutočnosti sa v dobe Touch ID rozdávali rovnako dobré rady, ale v týchto dňoch sa so vzniknutou situáciou vyrovnali nasledujúcou radou: nestlačte tlačidlo Domov, ale namiesto toho použite na odblokovanie zariadenia tlačidlo Spať/Zobudiť.

Vzťah medzi Applom a políciou je už tradične pomerne problematický. Možno ste počuli o prípade Apple vs. FBI; bolo tiež zistené, že britskí policajti zabavovali odomknuté zariadenia, aby ich užívatelia nemohli zablokovať; a nezmienili sme sa o právnom probléme, ktorý sa v súčasných týždňoch znova objavil – či by podozrivý mal odomknúť alebo nechať svoje zariadenie uzamknuté.

Zdroj: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)