imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Ako zobraziť vo Finderi skryté súbory


Naše Macy majú niekoľko priečinkov a súborov, ktoré sú pre nás neviditeľné a predvolene k nim nemáme vo Finderi prístup. Pri každodennom používaní ich nepotrebujeme, pretože to sú systémové súbory. Pozrime sa, ako si ich môžete zobraziť!

Ak používate Windows okrem MacOS alebo ste nikdy nepoužívali macOS, poznáte skryté priečinky. Vo Windows Exploreri ich môžete povoliť začiarknutím políčka. Použil som ich len raz, keď môj Office vytvoril obrovskú 80 GB vyrovnávaciu pamäť, ale našťastie, na Macu som nikdy takýto problém nemal.

Tieto súbory sa však môžu zobrazovať aj na Macu. Ak si nie ste vedomí možností, ktoré môžu ponúkať skryté súbory, pravdepodobne ich nepotrebujete. Aj pokročilí užívatelia by s nimi však mali zaobchádzať starostlivo. Ak chcete skryté súbory zobraziť, použite Terminal na zadanie nasledujúceho kódu:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE ; killall Finder

Ak chcete, aby bola funkcia neaktívna, mali by ste nahradiť hodnotu TRUE hodnotou FALSE:
defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE ; killall Finder
Existuje ešte jednoduchšia metóda. Otvorte priečinok, v ktorom chcete zobraziť všetky súbory vo Finderi. Stlačte kombináciu „Shift + Command +“. Funkciu môžete vypnúť stlačením rovnakej kombinácie.

Apple Inc. (AAPL)