imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Ako si nainštalovať beta verziu iOS 12


Príchod nového systému je vždy vzrušujúcou udalosťou a len tí, čo majú svätú trpezlivosť, dokážu čakať na príchod oficiálnej verzie v septembri. V tomto článku si preto ukážeme, ako sa zapojiť do verejného beta programu a nainštalovať si iOS 12 už teraz.

Ako to už býva, začať s paušálom, vernostným programom alebo drahším predplatným je vždy jednoduchšie, než ich potom zrušiť. Podobné je to aj s beta verziou iOS 12 – inštalácia je oveľa jednoduchšia než prípadný návrat k iOS 11. Preto skôr než začnete, dobre si premyslite, či nový systém v jeho aktuálnej, nie úplne stabilnej podobe, teraz skutočne chcete a potrebujete. Pokiaľ je odpoveďou áno, potom si nezabudnite zariadenie ešte pred inštaláciou zálohovať. Až potom pokračujte nasledujúcimi krokmi.

  • Na zariadení, na ktorom chcete beta verziu nainštalovať, otvorte Safari a navštívte stránku beta.apple.com.
  • Prejdite dolu a prihláste sa so svojím Apple ID (ak už ste prihlásení, kliknite na „Get Started“).
  • Ubezpečte sa, že na hornej lište nasledujúcej stránky máte zvolený iOS, potom prejdite dole na odsek „Get Started“ a kliknite na „Enroll your iOS device“.
  • Na ďalšej stránke prejdite dole na druhý bod a kliknite na „Download profile“.
  • Vo pop-up okne vyberte možnosť „Allow“ a v ďalšom okne „Install“.
  • Zadajte svoje heslo, odsúhlaste „Terms of Use“, potvrďte a reštartujte zariadenie.
  • V reštartovanom zariadení prejdite na Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru, a pokiaľ ste postupovali správne, mala by sa tu objaviť verejná beta verzia iOS 12.
  • Stiahnite si ju a nainštalujte ako akúkoľvek inú aktualizáciu.

A je to, odteraz si môžete užívať výhody nového systému. Pokiaľ máte radšej názorné návody, nižšie si môžete pozrieť videonávod v angličtine.

Nezabúdajte, že nie všetky zariadenia sú s touto beta verziou kompatibilné. iOS 12 si môžete nainštalovať na tieto zariadenia: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. generácie, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, iPod touch 6. generácie.

 

Apple Inc. (AAPL)