imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Ako pridať rôzne časy na hornú lištu Macu


Pokiaľ by ste na svojom Macu chceli zobraziť aktuálny čas v rôznych časových zónach, máte viacero možností. Pomocou widgetov ich môžete pripnúť do rýchleho prehľadu dňa alebo priamo na hornú lištu.

Človek niekedy ľahko zabúda na to, že niektorí z priateľov alebo členov rodiny žijú v rôznych krajinách a rôznych časových zónach. Našťastie máme na Macu niekoľko možností, ako sledovať lokálny čas iných miest.

Najjednoduchším spôsobom je pripnúť si widget World Clock na zobrazenie Dnes. Stačí kliknúť na ikonku menu v pravom hornom rohu obrazovky a objaví sa nové okno so zobrazením Dnes a s centrom hlásení. V zobrazení Dnes kliknite dolu na Upraviť a pridajte daný widget.

Ešte lepšia je však možnosť mať hodiny neustále na očiach. Na to si stačí kúpiť v App Store aplikáciu MenubarClock za 1,09 eur, ktorá vám umožní zobraziť až 3 hodiny v rôznych časových zónach s popisom a dátumom.

Je to veľmi jednoduché a zároveň užitočné. My sme si pridali hodiny Londýna a Los Angeles, aby sme vždy vedeli, koľko majú práve hodín v Cupertine.:)

Apple Inc. (AAPL)