imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Ako presunúť fotografie a videá z Androidu do iPhonu?


Meniť mobilný operačný systém bola kedysi nočná mora. V dnešnej dobe to už tak nie je a operácia nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti alebo nástroje. Tu je najjednoduchší spôsob migrácie obrázkov a videí do nového iPhonu.

Väčšina z nás si myslí, že vstup do nového ekosystému je náročný. Užívateľ si musí zvyknúť na systém, ktorý pracuje s úplne inou logikou, a je treba presunúť aj osobné dáta a spomienky.

Keď odhliadneme od osobného vkusu, prejsť na nový systém nie je až také ťažké. Jednoduché je aj prepínanie medzi systémami. Android aj iOS majú na túto operáciu k dispozícii správne nástroje. Jedným z nich je iTunes, ktorý síce užívateľmi nie je milovaný, ale môže byť naozaj užitočný.

Najprv musíte nainštalovať iTunes do počítača – ak používate Mac, je predinštalovaný. V prípade Macu budete potrebovať aj aplikáciu Android File Transfer.

Pripojte staré zariadenie k počítaču a vyhľadajte priečinok DCIM. Ten obsahuje priečinok s názvom Fotoaparát, Snímky fotoaparátu alebo Fotky, v ktorom sú fotografie a videá. Ak ich ukladáte na pamäťovú kartu, môžu byť v inej zložke.

Vyberte tie súbory, ktoré chcete migrovať. V systéme Windows použite klávesy CTRL + A na výber všetkých súborov, v systéme Mac použite CMD + A. Skopírujte vybrané súbory do inej zložky v počítači. Potom môžete zariadenie Android odpojiť od počítača.

Pripojte svoj iPhone a otvorte službu iTunes. Kliknite na položku Synchronizovať fotografie a na položku Kopírovať fotografie z: vyberte priečinok, z ktorého ste skopírovali obrázky zo zariadenia Android. Stlačte Hotovo.

A migrácia je hotová. Ak používate niekoľko zariadení so systémom iOS, ako iPad a iPhone, mali by ste na každom zariadení aktivovať knižnicu fotografií iCloud, aby ste synchronizovali svoje fotografie na všetkých zariadeniach.

Apple Inc. (AAPL)