imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dorazili pozvánky na októbrovú Keynote

Sledujte aktuálne dianie s nami!

Ako posúvať okná v Macu?


Gestá v počítačoch od Applu uľahčujú umiestnenie okien. Ukážme vám dva triky, ktoré ste možno nepoznali.

Uprednostňujem Macintosh pred Windowsom, ale práca s oknami sa mi zdá byť transparentnejšia vo Windowse. Napriek tomu si ju s niektorými trikmi môžete uľahčiť. Je možné, že pokročilí užívatelia nasledujúce dva triky poznajú, ale možno sa nám podarí ukázať vám niečo nové.

Ak chcete používať zdieľaný pohľad vo Windowse, stačí len presunúť okno na okraj obrazovky a systém obrazovku rozdelí. K tejto funkcii sa dostanete veľmi jednoducho, resp. ju môžete nájsť náhodou, ak nie ste odborník. Najjednoduchší spôsob, ako podobný výsledok dosiahnuť v Macu, je nepretržite držať zelené tlačidlo v pravom hornom rohu okna. Modré zvýraznenie označuje pozíciu okna. Potom stačí tlačidlo pustiť a je to hotové.

Ak nechcete vyplniť polovicu obrazovky oknom, v ktorom momentálne pracujete, presuňte ho na okraj v porovnaní so skutočnou pozíciou. Ak dvakrát kliknete na roh, rozšíri sa až do rohu, ale môžete tak urobiť aj s okrajmi. Vďaka tomu môžete rýchlo nastaviť komfortnú polohu a nemusíte strácať čas na nastavenie správnych veľkostí na Trackpade.

Apple Inc. (AAPL)