imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Ako aktivovať mono audio v AirPods


Alebo tiež v akýchkoľvek iných slúchadlách. Funkcia sa môže hodiť vtedy, keď chcete s niekým zdieľať svoje slúchadlá, ale nechcete si nechať ujsť ani jednu notu alebo slovo.

Väčšina užívateľov naozaj nevenuje pozornosť tomu, či počúva hudbu alebo sleduje film na svojich prenosných zariadeniach s mono alebo stereo zvukom. Najmä preto, že takýto rozdiel už neexistuje. Existuje však veľa hudobných skladieb alebo filmov, ktoré používajú obe strany slúchadiel a posielajú do nich rôzne zvukové signály.

Ak však chcete svoje AirPods s niekým zdieľať, môže sa vám zdať, že jednému z vás chýbajú ¬¬– niekedy dôležité – určité časti. Nasledujúce nastavenie vám umožní počuť všetko:

Pre iOS

  • Otvorte Nastavenia.
  • Zadajte položku Všeobecné> Prístupnosť a vyhľadajte sekciu Sluch.
  • Tu aktivujte funkciu Mono zvuk.

Pre macOS

  • Otvorte Predvoľby systému.
  • V nastaveniach prístupnosti vyhľadajte sekciu Sluch.
  • Povoľte „Prehrávať stereo zvuk ako mono“.

Poznámka: Ak používate iba jedno slúchadlo svojich AirPods a nezdieľate druhé s niekým iným, keď ho vrátite späť do nabíjacieho puzdra AirPods, samotné zariadenie je také inteligentné, že bude prehrávať obidva kanály v aktívnom slúchadle.

Apple Inc. (AAPL)