imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Aké sú výhody multi-room audiosystémov?


Nerozumiete úplne, prečo je výraz multi-room v súčasnej dobe taký populárny? V prvom rade ide o úžasnú technológiu a v tomto článku sa dozviete prečo.

Hudbu možno počúvať rôznymi spôsobmi. Záleží na osobných preferenciách a požiadavkách, či radi počúvate hudbu zo svojho iPhonu na klasických slúchadlách po ceste do práce, doma zo stereo systému alebo si ju užívate prostredníctvom slúchadiel, ktoré vás stáli polku úspor. 

Jedno je však isté: multi-room audiosystémy sú čoraz obľúbenejšie a nie je to tak náhodou. Dôvod je jednoduchý: tieto systémy dokážu splniť požiadavky širokej škály užívateľov v kvalite, akú požadujú.

Z názvu multi-room je jasné, že ide primárne o domáce počúvanie. Aj keď skutoční hi-fi fanúšikovia môžu uprednostňovať stereo systémy v akusticky špeciálne upravenej miestnosti, multi-room systémy tiež dokážu poskytnúť neuveriteľný poslucháčsky zážitok. Cieľom nie je ani tak maximálna možná kvalita reprodukcie ako počúvanie hudby celý deň a všade.

Pointou multi-room technológie je presne to: mať reproduktory na viacerých miestach bytu, ktoré budú fungovať synchronizovane (alebo oddelene, ak budete chcieť) prostredníctvom WiFi pripojenia.

Najväčšou výhodou je, že pre každú miestnosť môžete nájsť ideálny reproduktor. Napríklad malý do kuchyne, niečo väčšie do obývačky, kde sa zdržuje viac ľudí. Do spálne alebo pracovne tiež môžete umiestniť menší model. Svoju zbierku môžete postupne rozširovať, nemusíte všetko kupovať naraz. 

Navyše tu vo väčšine prípadov nie je potrebný centrálny ovládač. Kľúčová je aplikácia v smartfóne, ktorá vám umožní ovládanie hlasitosti jednotlivých reproduktorov a dokonca aj prehrávanie rôznych skladieb v rôznych miestnostiach.

Multi-room audiosystémy ponúkajú úžasne všestranné riešenie pre každú domácnosť. Nie sú určené pre vytváranie alebo počúvanie hudby na najvyššej úrovni, ale pre väčšinu ľudí je kvalita posluchu viac než postačujúca, najmä dnes v ére streamovacích hudobných služieb.

 

Apple Inc. (AAPL)