imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Zdá sa, že Jimmy Iovine opúšťa Apple


64-ročný svetovo uznávaný producent bol jedným z najväčších hudobných mien Applu. Pomohol Applu získať Beats, vytvoriť Apple Music a hovorí sa, že bez neho iPod a iTunes už nikdy nebudú ako teraz.

Aj keď vám jeho meno nič nehovorí, sme si istí, že ste sa stretli so všetkými výsledkami jeho práce. 64-ročný gentleman je významná postava hudobného priemyslu už po dlhé roky ako producent, inžinier a majiteľ vydavateľstva. To on spoluzakladal Interscope Records a bol pri znovuzrodení značky Beats v roku 2006.

John Lennon, U2, Snoop Dogg, Tupac, Dr. Dre, Eminem, Lady Gaga sú len niektoré z najväčších mien, s ktorými Iovine v posledných rokoch spolupracoval hlavne ako producent. Je to skutočne významná postava.

Jimmy Iovine

Hoci už predtým pracoval s Applom, oficiálne sa jeho zamestnancom stal v roku 2014. Zdá sa, že táto situácia bola pre Iovina veľmi výhodná. Bol to on, kto presvedčil Tima Cooka, aby kúpil Beats kvôli udržaniu sa v hre na hudobnom trhu. Povedal nasledovné:

Som presvedčený, že túto spoločnosť museli kúpiť. Povedal som: „Nechcem pracovať pre niekoho iného, chcem svoju myšlienku presadiť v Appli, viem, že v Appli môžem dosiahnuť úspech, nechcem Beats kupovať sám, chcem prísť sem, do Steveovej firmy. Ja viem, chlapci, viem, čoho ste schopní, viem, že chápete populárnu kultúru, viem, že máte práve teraz medzery v hudbe, dovoľte mi to vyriešiť.“ Myslím, že to bolo dva roky predtým, než povedali áno. […] Po tom, ako Steve zomrel a s rastom streamingu som videl, že potrebujú oživiť a Beats Music k nim skvelo pasovala.

Jimmy Iovine, Tim Cook, Dr. Dre a Eddy Cue

A dnes vidíme, že mal pravdu. Od doby, keď pracoval v Cupertine, získala Apple Music 30 miliónov predplatiteľov a jeho nápad bol otvoriť ju aj pre iný obsah. Ako povedal Jimmy: „Musí to byť viac ako niekoľko piesní a playlistov.“ Čiže on je ten, kto je zodpovedný za sériu Planet of Apps a Carpool Karaoke.

Iovine bol jednou z hlavných súčastí Applu. Znamená to, že jeho odchod zo spoločnosti by bol o to viac bolestivý. Dokonca aj keď osobne neoznámil, že odíde, médiá Hits Daily Double, Billboard a Bloomberg oznámili, že klebety sú pravdivé.

Ak majú pravdu, Iovine opustí firmu v auguste hneď po tom, ako dostane svoju poslednú splátku za akvizíciu Beats. Dôvody sú zatiaľ nejasné. Bloomberg tvrdí, že na vine sú nejaké vnútorné záležitosti a Iovine mal tiež niekoľko nezhôd s ďalšími vodcami, ako je Eddy Cue, ktorý je senior viceprezidentom Applu pre internetový softvér a služby. Tiež by sme mali dodať, že tento marec bude mať Iovine 65 rokov, takže je možné, že jednoducho odíde do dôchodku.

Jimmy Iovine, Bono, Steve a The Edge‚ 26. októbra 2004

Jeho odchod bude pre Apple skutočnou stratou. Ale na druhej strane, urobil svoju prácu perfektne a Apple znovu zapísal na aktuálnu mapu hudobného priemyslu.

Zdroj: Engadget

 

Apple Inc. (AAPL)