imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vyšla prvá verejná beta verzia iOS 12

Vyskúšate ju?

Vypnutie hosťovského užívateľa na Macu


Hosťovský užívateľ je najlepším riešením, ak chcete zdieľať svoje zariadenie s ostatnými bez toho, aby ste im dali k dispozícii súkromné dáta alebo možnosť administrácie. V iných prípadoch ho nebudete potrebovať, takže ho môžete vypnúť.
V prípade desktopových počítačov Mac sa môže stať, že počítač používajú viacerí užívatelia, ale keďže môj MacBook je plný osobných a pracovných informácií a hesiel, nezdieľam ho s nikým. V tomto prípade stačí len jeden užívateľ a hosťovského užívateľa môžete vypnúť niekoľkými kliknutiami.

Najprv sa uistite, že aktuálne prihlásený užívateľ má možnosť administrácie. Zadajte Predvoľby systému a „Používatelia a skupiny“. Otvorte zámok v ľavom dolnom rohu – na to budete potrebovať heslo užívateľa – a kliknite na hosťovského užívateľa. Odznačte možnosť „Povoliť hosťom prihlásiť sa do tohto počítača“ a zatvorte okno.
Týmto spôsobom by ste mali vypnúť hosťovského užívateľa. Ak sa užívateľ stále zobrazuje na prihlasovacej obrazovke, mali by ste ho zadať a odstrániť všetky údaje spojené s týmto užívateľom. Odhláste sa a reštartujte zariadenie. Ak ste urobili všetky kroky správne, ostane len váš užívateľ.

Apple Inc. (AAPL)