imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Tento príspevok nebol aktualizovaný viac než rok. Berte, prosím, na vedomie, že jeho obsah môže byť zastaraný.

V Ovládacom centre nemôžete úplne vypnúť WiFi a Bluetooth


Registrujeme stále viac a viac znepokojených reakcií, pretože dve najčastejšie používané tlačidlá Ovládacieho centra sa nesprávajú tak, ako by mali. Apple zároveň potvrdil, že to je spôsob, akým to odteraz bude fungovať, a my by sme vám chceli vysvetliť, aký je zmysel tejto zmeny.

V súvislosti s iOS 11 sa pomaly vytvára aféra veľkosti „GATE“. Mnohí užívatelia sa znepokojili, pretože tlačidlá pre WiFi a Bluetooth tieto funkcie úplne nevypínajú, ale iba odpájajú zariadenie od danej siete alebo zariadenia. Desivé! Čo by mohlo byť dôvodom tohto rozhodnutia Applu? V stručnosti:

Nemá zmysel úplne vypnúť WiFi a Bluetooth.

Aby sme to vysvetlili: vo väčšine prípadov znamená nevýhodu len úplné vypnutie. Tí, ktorí sa starajú o životnosť batérie, nemajú na to žiadny dôvod. Ak nie ste pripojení k žiadnej sieti alebo zariadeniu (čo teraz robia tlačidlá), skutočnosť, že funkcie nie sú úplne vypnuté, nemá vplyv na životnosť batérie.

Takže žiadne nevýhody, ale skôr viac výhod. Ak je vaše pripojenie WiFi a Bluetooth zapnuté po odpojení, môžete si vychutnať viac z vašich Apple Watch, Apple Pencil, AirPlay, Handoff, InstantHotspot a tiež pomáha pri presnejšej lokalizácii.

Jediný viac či menej prijateľný dôvod, aby ste šli úplne offline, je vtedy, ak sa obávate ožiarenia. V tomto prípade by ste mali v Nastaveniach posunúť tlačidlá. Hotovo.

  • Cesta k Ovládaciemu centru (s odomknutým zariadením): Prejdite prstom pre zobrazenie panelu, klepnutím na položku WiFi a Bluetooth, prejdite prstom kvôli zmiznutiu panelu.
  • Natvrdo (s odomknutým zariadením): Klepnite na položku Nastavenia a vstúpte do ponuky WiFi, posuňte tlačidlo, vráťte sa späť, klepnite na ponuku Bluetooth, posuňte tlačidlo a stlačte Domov na ukončenie.

Je tiež dôležité vedieť, že ak vypnete rozhranie WiFi a/alebo Bluetooth z Ovládacieho centra, zapne sa späť o 5.00. A WiFi sa tiež vráti, ak zmeníte miesta a zadáte zónu inej siete, kde sa automaticky pripája.

Apple Inc. (AAPL)