imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Telefón môže zazvoniť aj bez ohľadu na nastavenia


Nová funkcia iOS 11 dovoľuje, aby nás viacerí ľudia kedykoľvek kontaktovali prostredníctvom hovoru alebo FaceTime. Pozrime sa, ako môžete prepísať nastavenia Nerušiť a Ticho iba jedným ťahom.

V ponuke Nerušiť nájdete niekoľko možností. Napríklad si môžete vybrať svoje obľúbené kontakty, ktoré sa vám môžu dovolať, aj keď je funkcia zapnutá. Ak je však váš telefón umlčaný, výsledkom je iba bzučanie. V iOS 11 sa nachádza nový prepínač, ktorý umožňuje vybraným ľuďom, aby vás kedykoľvek kontaktovali.

Ak vyberiete kontakt a klepnete na Upraviť, môžete nastaviť podrobnosti o kontakte, ako je vyzváňací tón. V menu Zvonenie nájdete prepínač Prípad núdze. Ak je táto možnosť zapnutá, bude telefón zvoniť nahlas, aj keď je stlmený alebo je v režime Nerušiť. Rovnakú funkciu môžete nastaviť aj pre textové správy.

Odporúčame vám nastaviť túto možnosť iba pre niekoľko dôležitých kontaktov alebo na obmedzený čas. Môže byť naozaj trápne, keď váš telefón pípne uprostred divadelnej hry, pretože váš priateľ poslal niečo vtipné. Ale keď idete na žúr a chcete byť k dispozícii pre svojich strachujúcich sa rodičov, funkcia môže byť celkom užitočná.

Apple Inc. (AAPL)