imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Tento príspevok nebol aktualizovaný viac než rok. Berte, prosím, na vedomie, že jeho obsah môže byť zastaraný.

Siri a Bing sa rozišli


Vzťah cupertinovského snového páru sa náhle skončil po dlhých rokoch, ktoré spolu strávili. Priatelia rodiny hovoria, že dôvodom rozvodu je nový partner Siri. Kto by mohol byť táto tajomná tretia strana? Údajne je známym, rozšírenejším a trochu vyspelejším vyhľadávacím nástrojom, s ktorým už mala virtuálna asistentka Applu pomer.

Pozorní užívatelia, ktorí hľadali niečo s použitím Siri alebo Spotlight, si možno všimli, že v noci došlo k nejakej poruche v sile okolo 18:00 CEST. Stalo sa, že došlo k malej, ale dôležitej zmene vo vyhľadávači. Doteraz používali Bing, motor vyvinutý Microsoftom, ktorý bol teraz nahradený algoritmami Googlu. Oficiálne vyhlásenie Applu hovorí, že dôvodom tohto kroku bola konzistentnosť.

„Prechod na Google ako poskytovateľa vyhľadávania na webe pre Siri, vyhľadávania v rámci iOS a Spotlight na počítači Mac umožní týmto službám poskytovať konzistentnú skúsenosť s vyhľadávaním na webe s predvoleným nastavením v službe Safari. Máme pevné vzťahy s Googlom a Microsoftom a sme naďalej odhodlaní poskytovať najlepšiu možnú užívateľskú skúsenosť.“

Táto konzistentnosť je vyjadrená tým, že odteraz Spotlight a Siri budú používať tie isté služby vyhľadávania na webe, ktoré používa Safari už roky (čo je Google). Samozrejme, že táto výrazná pozícia pre Google nie je zadarmo, pred niekoľkými týždňami sme písali, že spoločnosť sídliaca v Mountain View musí investovať približne 3 miliardy dolárov ročne, aby zostala prvá.

Pred touto zmenou sme videli len výsledky Bingu vždy vtedy, keď sme niečo hľadali na webe, a hoci vyhľadávač vyvinutý Microsoftom nie je najpopulárnejší, v tejto podobe to fungovalo dosť dobre. Používatelia však nezaznamenajú veľa extrémnych zmien. Navyše, nebudú sa musieť vo svojom živote bez Bingu zaobísť úplne, pretože sa bude stále starať o vyhľadávanie obrázkov. Samozrejme, Microsoft to nemohol nechať bez komentára, pozrite sa, aké pekné slová o situácii uviedol:

„Oceňujeme náš vzťah s Applom a tešíme sa na to, že s ním budeme pokračovať v mnohých projektoch vrátane vyhľadávania Bing Image Search v Siri, aby sme našim zákazníkom poskytli čo najlepšie skúsenosti. Bing od svojho spustenia každoročne rastie a teraz sa stará o viac ako tretinu celkového objemu vyhľadávania počítačov v USA a tiež na celom svete. Zabezpečuje aj vyhľadávacie skúsenosti mnohých ďalších partnerov vrátane Yahoo (Verizon), AOL a Amazon, ako aj mnohojazyčných schopností Twitteru.

Pokiaľ budeme pokračovať v rozvíjaní oblasti AI, vzhľadom na našu prácu sme presvedčení, že Bing bude v popredí, keď poskytneme našim zákazníkom a partnerom inteligentnejší vyhľadávací zážitok.“

Takéto vzrušujúce veci sa stali, zatiaľ čo všetci ešte spali.

Zdroj:Macrumors

Apple Inc. (AAPL)