imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Nepáči sa vám zakúpená aplikácia? Požiadajte o vrátenie platby!


Môže sa stať, že s aplikáciou, za ktorú ste zaplatili, nie ste úplne spokojní. Žiaden problém, Apple peniaze vráti. Pozrime sa, ako to funguje!

Niekedy sa vám nepáči aplikácia, ktorú ste si predtým zakúpili, alebo jednoducho zabudnete odhlásiť mesačne obnovovanú službu, ako Netflix, Spotify atď. Prvý variant je zriedkavejší hlavne preto, že v App Store sú všetky ceny povinne zobrazené a bonusy zakúpené v aplikáciách sú tiež regulované.

Apple dobre vie, že spokojnosť zákazníkov je dôležitá, preto s neustále aktualizovanými a preverenými aplikáciami v App Store robí všetko pre to, aby bol spotrebiteľ naozaj spokojný. A súčasťou tejto fair play je tiež možnosť vycúvať z nákupu. Čo to znamená? Ak vyskúšate všetky hry a žiadate späť ich cenu, Apple nebude len trochu nahnevaný, ale vašu požiadavku určite odmietne.

Dohrať hru a požiadať o vrátenie peňazí nie je v poriadku, aj keď môžete vrátiť všetky nákupy v lehote 14 dní. Podmienky sú súčasťou e-mailu, ktorý vám bol odoslaný pri nákupe. Vyhľadajte e-mail vo svojej doručenej pošte. Vyhľadajte odkaz „Nahlásiť problém“ v dolnej časti. Vyberte región a prihláste sa do svojho účtu Apple. Výberom problému z rozbaľovacej ponuky môžete zvoliť váš dôvod.

Môžete si vybrať napríklad, že v aplikácii boli chyby, nedostali ste to, čo ste čakali, alebo sa vám aplikácia jednoducho nepáčila. Mali by ste uviesť niekoľko viet ako dôvod vrátenia. Tu budete potrebovať trochu angličtiny. Môžete dodať, že ste sa preklikli alebo ste chceli kúpiť niečo iné atď. Nebojte sa, ak vaša angličtina nie je dokonalá, peniaze vám vrátia aj tak.

Apple vašu žiadosť preskúma a v prípade úspešného postupu dostanete svoje peniaze späť do 10 – 12 dní.

Apple Inc. (AAPL)