imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Nastavenie zvukov v iPhone a iPade


Nastavenie vyzváňacích tónov, zvukov upozornení a aplikácií je niekedy mätúce, občas len posúvate bočné tlačidlá tam a späť bez akéhokoľvek účinku. Ako stlmiť video alebo aplikáciu pred spustením?

iOS si zachoval funkciu, ktorú neviem celkom presne pochopiť. Možno ju aj chápem, ale jej používanie ma niekedy veľmi mätie. Máme k dispozícii iba dve tlačidlá na ovládanie zvukov: zvuk hore/dole a prepínač na stíšenie zvuku (Mute). Naivne si môžeme myslieť, že ak stíšime zariadenie pomocou Mute prepínača, vypnú sa všetky zvuky. To však neplatí: stíši sa iba vyzváňanie hovorov a upozornenia.

Bohužiaľ, neexistuje samostatný „posúvač“ na úpravu hlasitosti hovorov, upozornení a aplikácií. Stlačenie tlačidiel ovplyvní momentálne aktívnu akciu. Ide o základné nastavenie. Dokonca aj keď prepnete Mute vypínač a znížite hlasitosť na nulu pomocou tlačidla na zníženie hlasitosti, každá aplikácia (hry alebo videá z Youtubu) sa spustí s úrovňou zvuku, ktorá bola použitá naposledy.

Sú dve možnosti, ako to zmeniť. Najskôr môžete vypnúť funkciu Upraviť tlačidlami v časti Nastavenia> Zvuky (a haptické spätné väzby). Týmto spôsobom pomocou tlačidiel na zvýšenie/zníženie hlasitosti nastavíte zvuky prehrávané na zariadení, nie zvuk zvonenia a upozornenia. Druhým riešením je použiť posúvač hlasitosti v Ovládacom centre. Tým nastavíte všetky zvuky bez ohľadu na iné nastavenia.

Apple Inc. (AAPL)