imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

HomePod sa očakáva o 4 až 6 týždňov


HomePod, ohlásený minulý rok v lete, bude uvedený na trh podľa analytikov GBH vo februári. Hlavnou témou ich správy je však niečo iné: šanca, ktorú si Apple údajne nechal ujsť posunutím začiatku predaja inteligentného reproduktora.

HomePod už očakávame každú chvíľu. Niet sa čomu diviť, táto novinka bola ohlásená už minulý rok na konferencii WWDC, pred približne 7 mesiacmi. Pomaly sa už začína hovoriť o tohtoročnej WWDC, takže HomePod už má najvyšší čas. Podľa analytikov GBH nám zostáva už len 4 – 6 týždňov a potom sa ho konečne dočkáme.

Aj keď sme už na prvý inteligentný reproduktor od Applu veľmi zvedaví, analytici varujú, že by mohol byť pre Apple skutočnou stratou. Užívatelia už čakajú veľmi dlho. Apple prišiel s HomePodom preto, aby vstúpil na trh ovládaný Amazonom. Vo svojom vyhlásení spoločnosť odkázala užívateľom toto:

Počkajte ešte chvíľu, nemíňajte peniaze na inteligentné reproduktory, čoskoro budeme mať náš vlastný a ten si zamilujete.

Nepochybujeme o tom, že to je pravda, avšak aj najlojálnejším užívateľom Applu časom môže dôjsť trpezlivosť. Podľa GBH je pomerne nešťastné nechať užívateľov takto dlho čakať, pretože:

  • sa nestihli vianočné predaje,
  • Amazon má navrch a poskytuje obrovské vianočné zľavy, ktoré môžu zlákať každého,
  • Google pridal tiež a investoval veľa do reklamy svojich inteligentných produktov.

Podľa GBH však hrá HomePod v úplne inej lige. Veľmi úspešný reproduktor Echo od Amazonu, ktorý stojí 50 dolárov, nie je žiaden súper. Podľa analytikov môže HomePod vďaka premyslenému marketingu, lojálnym užívateľom a skvelým špecifikáciám zaplniť medzeru na trhu, a tak umožniť Applu stať sa skutočnou konkurenciou na trhu s inteligentnými zariadeniami aj napriek oneskoreniu.

Samozrejme, predpoveď dátumu uvedenia, keďže nepochádza od Kua alebo Gurmana, nemusí byť veľmi spoľahlivá, napriek tomu však očakávame, že HomePod dorazí každú chvíľu. Jeho príchod však bude určite poznamenaný dopadom meškaní.

Sme si však istí, že dopyt po ňom bude napriek tomu obrovský, ako napovedajú aj prieskumy trhu. Ako už bolo povedané, HomePod zaplní medzeru na trhu, kde zatiaľ nemá konkurenciu.

Zdroj: 9to5Mac

Apple Inc. (AAPL)