imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Existuje bezpečnostná záloha obsahu vašich Apple Watch?


Pre tých, ktorí sa teraz zoznamujú s Apple Watch, sa môže vzťah Watch a iPhonu zdať trochu chaotický. Občas sú spolu, občas nie. Ako fungujú bezpečnostné zálohy v prípade Apple Watch?

Ak už máte svoje Watch, možno viete, že ich nemôžete aktivovať bez iPhonu a že sú s ním do značnej miery spojené. A vieme, že Apple Watch nie sú len jednoduchým športovým náramkom, ktorý zhromažďuje dáta, synchronizuje sa s iPhonom a spracováva ich. Je to samostatné mini inteligentné zariadenie, ktoré robí výpočty samostatne. Ale kde a ako ukladá svoje údaje a vytvára bezpečnostné zálohy?

Bezpečnostné zálohy Apple Watch ukladajú všetky základné informácie, ktoré by užívatelia iPhonu mali nastavovať iba raz v priebehu ich životnosti. Tieto údaje je možné počas nastavenia jednoducho preniesť na každé nové zariadenie – ciferník Watch, nastavenia Wi-Fi, zvuky a zobrazenia, hmatové (haptické) spätné väzby, jazyk a časové pásmo, informácie špecifické pre aplikáciu (napríklad jednotky), zdravotné údaje a nastavenia aplikácií.

Svoj Apple Watch môžete resetovať na výrobný stav z ponuky nastavení, ale bez ohľadu na to, ako poctivo hľadáte, nenájdete žiadne možnosti zálohovania. Vysvetlením tejto situácie je, že ťažkú prácu robí iPhone a zálohovanie je synchronizované do vášho účtu iCloud. Ale nejde o samostatné zálohovanie Apple Watch a iPhonu, systém to robí dohromady. Ak sa chcete uistiť, že máte pred obnovou všetky dáta uložené, mali by ste venovať pozornosť nasledovným krokom:

  1. Vaše Apple Watch a iPhone by mali byť spárované a byť blízko seba.
  2. iPhone by mal byť uzamknutý a pripojený k zdroju napájania a stabilnej sieti Wi-Fi (v tomto stave môže robiť automatické zálohovanie).
  3. Manuálne zálohy môžete vykonať v časti Nastavenia> iCloud> iCloud Záloha.

Poznámka: Ak odpojíte hodinky a iPhone (môžete to urobiť vo svojich Watch), váš telefón vytvorí zálohu vašich Watch (ak je v dosahu) a vymaže všetky údaje z hodiniek.

Týmto sa uložia nastavenia, ktoré sme už vymenovali, pripojené zariadenia Bluetooth a zoznamy skladieb Apple Music.

Apple Inc. (AAPL)