imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odštartujte nový rok efektívne!

Aplikácie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele

Existuje bezpečnostná záloha obsahu vašich Apple Watch?


Pre tých, ktorí sa teraz zoznamujú s Apple Watch, sa môže vzťah Watch a iPhonu zdať trochu chaotický. Občas sú spolu, občas nie. Ako fungujú bezpečnostné zálohy v prípade Apple Watch?

Ak už máte svoje Watch, možno viete, že ich nemôžete aktivovať bez iPhonu a že sú s ním do značnej miery spojené. A vieme, že Apple Watch nie sú len jednoduchým športovým náramkom, ktorý zhromažďuje dáta, synchronizuje sa s iPhonom a spracováva ich. Je to samostatné mini inteligentné zariadenie, ktoré robí výpočty samostatne. Ale kde a ako ukladá svoje údaje a vytvára bezpečnostné zálohy?

Bezpečnostné zálohy Apple Watch ukladajú všetky základné informácie, ktoré by užívatelia iPhonu mali nastavovať iba raz v priebehu ich životnosti. Tieto údaje je možné počas nastavenia jednoducho preniesť na každé nové zariadenie – ciferník Watch, nastavenia Wi-Fi, zvuky a zobrazenia, hmatové (haptické) spätné väzby, jazyk a časové pásmo, informácie špecifické pre aplikáciu (napríklad jednotky), zdravotné údaje a nastavenia aplikácií.

Svoj Apple Watch môžete resetovať na výrobný stav z ponuky nastavení, ale bez ohľadu na to, ako poctivo hľadáte, nenájdete žiadne možnosti zálohovania. Vysvetlením tejto situácie je, že ťažkú prácu robí iPhone a zálohovanie je synchronizované do vášho účtu iCloud. Ale nejde o samostatné zálohovanie Apple Watch a iPhonu, systém to robí dohromady. Ak sa chcete uistiť, že máte pred obnovou všetky dáta uložené, mali by ste venovať pozornosť nasledovným krokom:

  1. Vaše Apple Watch a iPhone by mali byť spárované a byť blízko seba.
  2. iPhone by mal byť uzamknutý a pripojený k zdroju napájania a stabilnej sieti Wi-Fi (v tomto stave môže robiť automatické zálohovanie).
  3. Manuálne zálohy môžete vykonať v časti Nastavenia> iCloud> iCloud Záloha.

Poznámka: Ak odpojíte hodinky a iPhone (môžete to urobiť vo svojich Watch), váš telefón vytvorí zálohu vašich Watch (ak je v dosahu) a vymaže všetky údaje z hodiniek.

Týmto sa uložia nastavenia, ktoré sme už vymenovali, pripojené zariadenia Bluetooth a zoznamy skladieb Apple Music.

Apple Inc. (AAPL)