imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odštartujte nový rok efektívne!

Aplikácie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele

Čo vám povie číslo modelu Apple Watch?


Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s produktmi Applu, sa pomenovanie modelov Apple Watch a ich rozpoznávanie môže zdať chaotické. Pozrime sa, ako vám v tom pomôže číslo modelov.

Odkedy Apple uviedol „Series“, máme problém povedať, aký druh Apple Watch vlastne máme. Tí, ktorí sa s Apple Watch stretli až teraz, si môžu myslieť, že Series 1, 2 a 3 označujú tri rôzne a nadväzujúce modely. Ale také jednoduché to nie je.

Prvá generácia bola predstavená v roku 2015 a nazývala sa jednoducho Apple Watch. Vyšlo niekoľko edícií, ako napríklad verzia z nehrdzavejúcej ocele alebo verzia Sport, ale všetky modely mali rovnaké funkcie. O rok a pol neskôr prišli naraz Series 1 a 2. Ich funkcie boli odlišné, ale bola to tá istá generácia.

V minulom roku boli predstavené Series 3. Takže existujú tri rôzne generácie so štyrmi rôznymi Apple Watch. Ich mená sú tiež uvedené na spodnej časti zariadení. Na modeli prvej generácie – ktorá má prezývku Series 0 – je uvedené len „Apple Watch“ spolu so sériovým číslom, veľkosťou a materiálom.

Ak vám to nie je stále jasné, skontrolujte číslo modelu. Obsahuje jedno písmeno a štyri čísla, ktoré nájdete v aplikácii Watch na stránke Moje Watch v časti Všeobecné nastavenia a Informácie. Jediné, čo musíte urobiť, je nájsť číslo na stránke podpory Applu.

Apple Inc. (AAPL)