imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Ako zapnúť šifrovanie obsahu vášho Macu


Šifrovanie pomocou FileVault je základná systémová služba dostupná všetkým majiteľom Macu a je bezpečným riešením pre ochranu vašich dát. Pozrime sa spolu, ako ho zapnúť.

Len ťažko môžeme dostatočne zdôrazniť, aké dôležité je chrániť svoje súbory a údaje. Šifrovanie obsahu spúšťacieho disku je jedným z najbezpečnejších spôsobov, ako ochrániť svoje osobné dáta. Zapnutím tejto funkcie zašifrujete celý obsah disku. Stačí ju aktivovať len raz, aj keby ste neskôr pripísali celý disk, nové súbory budú šifrované automaticky. Na to, aby ste aj vy mohli využívať výhody FileVault, stačí nasledovať tieto kroky:

  1. Otvorte Systémové nastavenia, kliknite na Bezpečnosť a súkromie a potom na FileVault.
  2. Kliknutím odomknite ikonu zámku.
  3. Zadajte svoje heslo.
  4. Kliknite na Zapnúť FileVault.
  5. Teraz sa musíte rozhodnúť, či budete chrániť svoje dáta pomocou iCloud hesla alebo vytvoríte kľúč obnovy. Ak uchovávate na disku veľmi citlivé informácie, odporúčame druhú možnosť. Ak nie, môžete povoliť odomknutie svojím iCloud účtom.
  6. Kliknite na tlačidlo Pokračovať.
  7. Kliknite na tlačidlo Reštartovať.
  8. Po reštartovaní počítača sa spustí proces šifrovania, ktorý môže nejakú dobu trvať. Po jeho skončení sú vaše údaje v bezpečí.
Apple Inc. (AAPL)