imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Ako vytvoriť Apple ID pre deti


Rovnako ako si dieťa mladšie než 13 rokov nemôže zaregistrovať účet na Facebooku, Apple mu nepovolí používanie osobného Apple ID. Hlavným dôvodom je predísť neoprávneným nákupom v App Store. Pomocou funkcie Rodinné zdieľanie však môžete mať všetko pod kontrolou.

Každý vie, že aj desaťročné dieťa ľahko zvládne zaregistrovať si Apple ID. A keďže zakazovanie nie vždy funguje, ak chcete byť rozumný, majte svoje inteligentné zariadenie pod dohľadom. Pomocou Rodinného zdieľania môžete vytvoriť kontrolovaný účet, ktorý môže zahŕňať členov do 13 rokov. Môžete povoliť nákupy v App Store a nastaviť zdieľanie polohy v zariadeniach pre deti.

Začneme pri Rodinnom zdieľaní. Členovia rodiny môžu zdieľať svoje lokality, spoločne používať účet Apple Music a zdieľať svoj plán iCloud (to sme vám už ukázali). Ak poznáte a používate Zdieľanie rodiny, nemusíte nastavovať nový plán.

Ak chcete upraviť Rodinné zdieľanie, zadajte Nastavenia, klepnite na svoje meno a vyberte položku Rodinné zdieľanie. Kliknutím na položku Pridať nového člena rodiny môžete nastaviť účet dieťaťa. Pridajte jeho dátum narodenia a akceptujte zmluvné podmienky na vytvorenie nového Apple ID. Je lepšie, ak obidve strany poznajú heslo k ID, aby sa zabránilo neúmyselnému zablokovaniu zariadenia.

V ďalšom kroku môžete nastaviť zdieľanie polohy. Umožní vám to skontrolovať umiestnenie každého člena a môžete sa ľahko uistiť, že vaše deti sú presne tam, kde by mali byť, a nie niekde na potulkách. Potom sa vrátite na zoznam členov rodiny. Môžete tiež nastaviť zdieľané nákupy, čiže zdieľať svoju bankovú kartu s pridruženými užívateľmi. V prípade detských Apple ID to môže byť skutočne dôležité, pretože pred každou transakciou bude spoločnosť Apple žiadať o povolenie hlavu rodiny.

Okrem detí môže otecko pridať mamičku do pridružených účtov, ktoré používajú rovnakú bankovú kartu, takže sa nemusíte strachovať o platby. A to isté funguje v prípade úložiska Apple Music a iCloud.

Fb: Ako dohliadať na aktivity rodiny.

Apple Inc. (AAPL)